Laikas pamiršti visuomenę priešinančią politiką – Laisvos visuomenės institutas

Laisvos visuomenės institutas (LVI) išplatino viešą kreipimąsi į Laisvės partijos pirmininkę A. Armonaitę, TS–LKD pirmininką G. Landsbergį ir LRLS pirmininkę V. Čmilytę–Nielsen. Skelbiame jo tekstą.

Šiandien lietuvių mintys, širdys ir maldos yra su Ukraina ir jos žmonėmis. Šiandien ypatingai svarbu būti vieningiems ir susitelkusiems, nes tik tokie esame stiprūs kaip tauta ir valstybė.

Todėl matydami Ukrainos dramą ir kylančius pavojus Lietuvai, kviečiame visas politinės partijas ir politikus susilaikyti nuo Lietuvos piliečius skaldančių įstatymo projektų svarstymo artėjančioje Seimo pavasario sesijoje.

Dauguma Lietuvos žmonių nepalaiko partnerystės, suteikiančios šeimos teisinį statusą tos pačios lyties poroms, Stambulo konvencijos, narkotinių medžiagų dekriminalizavimo ir kitų kontraversiškų įstatymų projektų.

Šių teisės aktų svarstymas neišvengiamai didintų visuomenės susipriešinimą ir nepasitikėjimą valdžios institucijomis bei jų priimamais sprendimais. Tokių įstatymų priėmimas veiktų moralinius vertinimus ir žmonių pasaulėjautą, piliečiams sukurtų naujas teisines pareigas, kurios iš esmės keistų esamą Lietuvos visuomenės sutartį – Konstituciją bei įprastą ir daugumai piliečių priimtiną gyvenimo sanklodą.

Šeimos, kaip visuomenės ir valstybės pagrindo, ardymas karo grėsmės akivaizdoje gali turėti neigiamų pasekmių valstybės saugumui, visuomenės laisvei ir demokratijai.

Konstitucija šeimą laiko mūsų visuomenės ir valstybės pagrindu. Todėl su šeimos samprata susijusių klausimų svarstymas Seime reikalauja išsamios visų keičiamo reguliavimo pasekmių analizės, plataus visuomenės įsitraukimo į svarstymo procesą, atviros diskusijos bei sutarimo. Tai įmanoma tik ramiu ir šaliai saugiu metu.

Šeimos, kaip visuomenės ir valstybės pagrindo, ardymas karo grėsmės akivaizdoje gali turėti neigiamų pasekmių valstybės saugumui, visuomenės laisvei ir demokratijai.

Dabar, kai vienybė ir susitelkimas yra svarbiausias visuomenės uždavinys, be reikalo nesiūbuokime valstybės laivo, nes suskaldyta valstybė nepajėgi atsilaikyti prieš išorines grėsmes.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Teisingai parašyta, kad šeimos ir kiti šiame pasisakyme minimi klausimai liečia visus žmones, todėl priimant sprendimus, turi dalyvauti visa visuomenė.

  2. LVI – siūlau nesusireikšminti. Patys, savo konfrontuojančiu elgesiu, keistų pseudo mokslo institutų ir organizacijų steigimu, keliate bangas ir vaizduojate rūpestį. Bet tik “savais”, “teisingais”, o ne tais “kitais”, “svetimais”. Fui.

  3. visada verta… Bet nepanašu, kad šitos asabos pakeistų savo nuomonę, kaip vadovauti ir kuo vadovautis.
    Didesnio susireikšminimo ir nekompetencijos pasaulis turbūt dar nematė…
    Pareikšti, kad išrinkot ir dabar kentėkit, reikia didžiulės arogancijos, nepagarbos bei nesuvokimo, kokiu tikslu jie(jos) buvo, sakykim, išrinkti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte