Kunigų seksualinės prievartos JAV vyskupijoje aukos pasidalino skaudžiais savo išgyvenimais

ŠaltinisABC7CHICAGO

Katalikų kunigų seksualinės prievartos Jolieto vyskupijoje (JAV) aukos sureagavo į Ilinojaus vyriausiojo prokuroro ataskaitą. Su žurnalistais buvo pasidalinta skaudžiais savo išgyvenimais ir kaip kunigų lytinis išnaudojimas neigiamai paveikė aukų gyvenimą. Apie tai pranešama Abc7chicago.com.

Generalinio prokuroro ataskaitoje dėl seksualinio išnaudojimo Ilinojaus Katalikų Bažnyčioje aštriausiai kritikuojama Jolieto vyskupija ir jos elgesys su pranešimais apie išnaudojimo atvejus valdant mirusiam vyskupui Josephui Imeschui (Džozefui Imeskui).

Ataskaitoje iš viso išsamiai aprašomi 69 piktnaudžiavimo atvejai.

„Suaugęs sužinojau, kaip tai (lytinis išnaudojimas, – red. past.) paveikia ir žlugdo”, – sako vienas iš aukų Eddie Burkelis (Edis Berkelis).

Pasakojama, kad jis buvo 13-metis ministrantas Bolingbruko Švento Dominyko katalikų bažnyčioje tuo metu, kai jį išnaudojo kunigas Jamesas Nowakas.

Kita auka, Davidas Rudofskis, pasakojo, kad jam buvo 8 metai, kai kunigas jį išnaudojo.

„Tai buvo mano pirmoji, labai skausminga, išpažintis”, – prisiminė jis.

Prieš kelerius metus abu vyrai žengė drąsų žingsnį – paviešino savo istorijas ir daug metų bylinėjosi su Jolieto vyskupija.

Ilinojaus valstijos generalinio prokuroro parengtoje 700 puslapių ataskaitoje apie Katalikų Bažnyčios aplinkoje vykdytą piktnaudžiavimą kritiškai vertinama Jolieto vyskupija, ypač vadovaujant vyskupui Imeschui.

Ataskaitoje teigiama: „Vyskupija slėpė Jolieto kunigų piktnaudžiavimą, perkeldama juos į naujas parapijas ir neinformuodama apie jų piktnaudžiavimo istoriją.”

Burkelis yra vienas iš 28 nukentėjusiųjų, kuriuos išnaudojo kunigas Nowakas.

„Tai puikus vieno kunigo, kuris buvo saugomas vėl ir vėl, pavyzdys”, – sakė jis.

Generalinio prokuroro ataskaitoje teigiama, kad Ilinojaus valstijoje vaikus išnaudojo šimtais daugiau katalikų dvasininkų, nei anksčiau skelbė Bažnyčios vadovai.

Nors ataskaitoje rekomenduojama užtikrinti skaidrumą, kunigų aukos abejoja, ar vyskupija realiai įsipareigos.

„Jaučiu, kad tai tik žodžiai. Nesijaučiu, kad jie iš tikrųjų elgiasi teisingai”, – pastebi viena iš kunigų aukų.

Pagal Bažnyčios nuostatas asmenys, turintys pagrįstos informacijos ar patys patyrę seksualinę prievartą nuo Bažnyčios struktūrose tarnaujančių žmonių būdami nepilnamečiai ar pažeidžiami asmenys, yra kviečiami kreiptis į vyskupijose paskirtus tyrėjus bei teisėsaugos institucijas.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. eina močiutė išpažinties, sako”kunigėli, mane išprievartavo” „Kada?” „Kai man buvo 20”. „Tai kodėl dabar sakote?” „Kad malonu prisiminti”

  2. Tai gudrus tas nelabasis, taip audrinama visuomenė, kad tik žmones suerzintų, kad tik mintys Dievop nekiltų. Bet einame bažnyčion ne dėl kunigų, bet dėl Dievo?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte