Kunigas Vincentas Lizdenis: pavydas yra liūdesys

Kovo 22-osios, trečiadienio, vakarą kartu su arkikatedros parapijos bei jos lankytojų bendruomene į Gavėnios rekolekcijas, Švenčiausiojo Sakramento adoraciją ir šv. Mišias rinkosi mokytojai ir katechetai.

Gavėnios rekolekcijas vedė kunigas Vincentas Lizdenis. Jis, tęsdamas 7-ių didžiųjų nuodėmių pristatymą, šiandienos žmogui kalbėjo apie pavydą ir citavo Katalikų Bažnyčios katekizmą. Jame pavydas apibrėžiamas kaip liūdesys, kilęs dėl kito žmogaus turtų, ir besaikis troškimas net ir neteisėtai jį pasisavinti. Pavydas yra liūdesys, meilės atmetimas, kurį krikščionis turi nugalėti trokšdamas kitam gero. Pavydas dažnai kyla iš puikybės.

Kunigas Vincentas pabrėžė, kad pavydas yra stipresnis išgyvenimas, aštresnis nei liūdesys. Liūdesys gali būti ir geras: juk Šventajame Rašte rašoma, kad yra palaiminti liūdintys. Taip pat liūdesys yra tai, kad mes tarsi užjaučiame, prisiimame kitų nelaimes, skausmą.

Mes esame kviečiami būti mylimi, žinoti, atpažinti, kaip stipriai Dievas mus myli. Nugalėti pavydą nepavyks natūraliai, reikia pastangų pastebėti Dievo meilę, kuri leidžia nugalėti pavydą. O pavydėti galima ne tik turtų, bet ir sveikatos, gerų tarpusavio santykių, kitų gerovės.

Taip pat ir mano jausmai – bejėgiškumas, nepakankamumas, išgąstis, jautimasis mažam ir ribotam – kyla iš pavydo kitiems. O visa tai kyla iš Dievo meilės nebuvimo, nejautimo, kalbėjo kunigas Vincentas Lizdenis.

Po rekolekcijų išsakytas mintis apmąstėme Švenčiausiojo Sakramento adoracijoje, o vėliau  kartu šventėme Eucharistiją.

Po Evangelijos paskelbimo homilijoje kunigas Vincentas Lizdenis atkreipė dėmesį, kaip šiandien žmonės skundžiasi, kad neturi laiko. Ir dažnai dėl to kaltina Dievą, sakydami, kad Jis toli, kad nepasiekia Jo. Tačiau dažnai Dievas kaltinamas už tai, kad dirba savo darbą, o tai reiškia, kad Jis yra arti. Tai mūsų didžioji kančia – mes bijome Jo artumo, buvimo šalia.

Šv. Mišiose giedojo saleziečių bendradarbė Miglė Lipavičienė, liturgiją padėjo organizuoti Kauno Šv. Antano Paduviečio parapijos mokytojai ir katechetai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

21 KOMENTARAI

 1. ir frajerizmas visus liūdesius nustumia it dūmą: trys keturiolika, tu kęstuccccio nebijok, lukššštai su tavim … ui oj aj … tai bent nuotykis luominasi 🥵

 2. Vel brukamas amzinai kalto ir nusibaudusiojo ivaizdis. Dar reiktu atskirti,kur yra pavydas o kur teisingumo principo nebuvimas. Vyskupai sito gebejimo atskirti neturi. Vieni pasmerkiami kaimui, kiti miestuose ir susensta.

  • Laiku Kaune kunigai yra pirmos klases ir antros. Uz pinigus ir informacija apie kita dvasiski gausi gera vieta, nesvarbu kad ir puras ar vitulskis. Jei saibu nenesi sedi skylej visa gyvenima, nors be berniuko ar zmonos gyveni. Pinigas viska valdo ir sprendzia Kauno arkivyskupijoje.

 3. Geriau į save ir savo kolegas pasižiūrėk. Ar tokie švarūs, nekalti? Godumas, melas, pyktis, puikybė tau kunige ir kitiems dvasiškiams nežinomos nuodėmės? Oi oi oi. Žuvis genda nuo galvos. Mes matome ir žinome daugybės kunigų baisių nuodėmių. O vyskupai nežino? Melas!

 4. Jūs žinotumėt, kaip susidoroja kunigai su žmonėmis (atvejų yra). Koks jų pyktis, koks pažinčių tinklas, kad baisu. Gal jiems reikia į veidrodį pasižiūrėti, kad ir kaip gąsdintų?

 5. Neviltyje sustiprina žmones? Ar turi pajautą kunigai, kai žmogui reikia pagalbos ar galų gale išpažinties? Ar padeda žmogui prisikelti tikėjimo kelionei? Žaizdų gyjimas gali būti, bet niekas nepadeda. Marijos radijas kiek kalba laidose. Bet kunigų dvasinis skurdumas ir abejingumas.

  • eik pas tą lizdenį, paglostyk už ausies ir sakyk: arba mane prikeli tikėjimo kelionei arba eisiu pas arkivyskupą skundą rašyt ant tavęs secrecoriau 🥸

   • Neturi laiko? Tikrai? Kad jų parapijose nerasta. Su kuo bekalbėk žmonės sako nėra ir nėra klebonijose. Laidotuvės nevyksta tris valandas. Arba praktikuoja liturgines valandas, nieko asmeniško prieš kunigus, bet privilegijas turi kas turi daugiau pinigų.

 6. Kas jis toks? Taip gražiai kalba. Kaip vadovėli parašyta. Kokius darbus padarė kaip kunigas? Buvo pas mus si gitara atvažiavęs. Klebonas į kišenę įdėjo. O be pijaro yra gerų darbų?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte