Kryžkalnyje planuojama įkurti parką Lietuvos gynėjams

ŠaltinisBNS

Raseinių rajone, Kryžkalnyje, ketinama įkurti parką, skirtą pagerbti Lietuvos gynėjus.

Šią savaitę su Raseinių rajono meru Andriumi Bautroniu susitikęs kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys aptarė Lietuvos kariuomenės generolų ąžuolų parką perkėlimą iš Ruklos į Kryžkalnį, prie Lietuvos partizanų memorialo.

„Vieta, į kurią planuojama perkelti ąžuolus, palanki dėl savo infrastruktūros ir patogios strateginės vietos. Tai prasminga idėja, apjungianti Raseinių krašto ir visos Lietuvos istoriją, kurią tikimės papasakoti ir Kryžkalnyje“, – savivaldybės pranešime cituojamas meras.

Vieta, į kurią planuojama perkelti ąžuolus, palanki dėl savo infrastruktūros ir patogios strateginės vietos. Tai prasminga idėja, apjungianti Raseinių krašto ir visos Lietuvos istoriją

Šiuo metu Rukloje augantys ąžuolai simbolizuoja Lietuvos kariuomenės tarpukario ir rezistencijos laikotarpių, dabarties ir ateities generolus, kurie yra sektini pavyzdžiai ateities kartoms.

Siekiama minėtą vietą skirti prisiminimui ir pagarbai visos Lietuvos skirtingų laikotarpių gynėjams. 

Šalia teritorijos, į kurią planuojama perkelti ąžuolyną, yra Lietuvos partizanų memorialas, šiuo metu statomas informacinis paviljonas-lankytojų centras, todėl manoma, kad perkėlus minėtą ąžuolyną netoliese šių objektų, ąžuolynas būtų prieinamesnis visuomenei.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte