Kruviniausia diena Mianmare: saugumo pajėgos nukovė mažiausiai 91 žmogų

ŠaltinisAFP-BNS

Mianmaro saugumo pajėgos šeštadienį, kai chunta Ginkluotųjų pajėgų dienos proga sostinėje surengė karinį paradą, nukovė mažiausiai 91 žmogų ir tai buvo kruviniausia diena nuo tada, kai kariškiai įvykdė perversmą, pranešė padėtį šalyje stebinti grupė.

Tarptautinė bendruomenė nedelsdama išreiškė pasipiktinimą, o JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pareiškė, jog kariškiai parodė savo pasirengimą „tarnaujant keletui veikėjų aukoti žmonių gyvybes“.

Sumaištis Mianmare tęsiasi nuo vasario 1-osios, kai kariškiai nuvertė ir suėmė civilinę lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či). Žmonėms reikalaujant grįžti prie demokratijos, šalyje prasidėjo sukilimas.

Šeštadienį ryte chunta demonstravo savo karinę galią, minint kasmetinę Ginkluotųjų pajėgų dieną. Be kita ko, sostinėje Neipide buvo surengtas didelis karinis paradas; jį stebėjo Kinijos ir Rusijos delegacijos.

Vėliau centriniams Mandalėjaus regione ir daugelyje kitų vietų prasiveržė smurtas, saugumo jėgoms pradėjus šaudyti į prodemokratinio judėjimo protestuotojus.

Vietos stebėtojų grupė – Pagalbos politiniams kaliniams asociacija (AAPP) – patvirtino, kad iki „ankstyvos pavakarės“ šalyje žuvo mažiausiai 90 žmonių.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai, kalbėję su liudininkais ir gelbėtojais, nepriklausomai patikrino ir nustatė, kad žuvo mažiausiai 25 žmonės.

AAPP skaičiavimais, po šeštadienio įvykių bendras žuvusiųjų skaičius nuo perversmo padidėjo iki 423-jų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte