Kroatijos sėkmės pasaulio futbolo čempionate paslaptis

ŠaltinisREMIX NEWS

Nepaisant to, kad 2022 m. pasaulio futbolo čempionato Katare pusfinalyje 3:0 pralaimėjo Argentinai, Kroatija, vos 3,8 mln. gyventojų turinti šalis – antrą kartą iš eilės pateko tarp keturių geriausių pasaulio futbolo rinktinių.

Kroatija vėl pateko tarp keturių geriausių pasaulio futbolo čempionato rinktinių po to, kai prieš ketverius metus Rusijoje užėmė antrąją vietą. Pažymėtina, kad sėkmė Rusijoje atėjo praėjus 20 metų po to, kai 1998 m. Šukerio, Bobano, Prosinečkio karta pasaulio čempionate Prancūzijoje iškovojo trečiąją vietą.

Kalbame apie šalį, turinčią 3,8 mln. gyventojų ir apie 140 000 registruotų futbolininkų; palyginimui, Vokietijoje tokių žaidėjų yra daugiau nei 6 mln. Be to, Kroatijoje investicijos į sportą yra vienos mažiausių ES. Ji neturi nė vieno kokybiško stadiono, išskyrus Splito stadioną, kurį reikia renovuoti.

Taip pat reikėtų pasakyti, kad Kroatijos futbole netrūksta korupcijos, su kuria ji susiduria kaip ir bet kuri kita pasaulio futbolo organizacija.

Taigi, kokia yra Kroatijos sėkmės paslaptis?

Žinoma, galima teigti, kad kroatai, kaip ir kitos pietų slavų tautos, yra gabūs komandinėms sporto šakoms. Tačiau Kroatijos rinktinė, palyginti su kitų šios Europos dalies šalių atstovybėmis, yra daug sėkmingesnė. Taigi, tai negali būti pagrindinė priežastis.

Kroatijos rinktinės kapitonas Luka Modričius yra, turbūt, geriausias kroatų futbolininkas istorijoje, o interviu anglų laikraščiui „Daily Mirror“ jis paaiškino Kroatijos sėkmę.

„Šią rinktinę sudaro žaidėjai, kurie trokšta vilkėti savo šalies marškinėlius ir nori parodyti pasauliui, kiek jie verti. Visi esame nusiteikę žaisti už savo šalį ir už šiuos marškinėlius. Mes daug kovojome, kad iškovotume savo, kaip tautos, nepriklausomybę ir visada kovojame iki paskutinio kraujo lašo“, – sakė jis.

Taigi, atstovauti Kroatijai futbolo rungtynėse yra garbės ir nacionalinio pasididžiavimo reikalas.

Nacionalinės rinktinės treneris Zlatko Daličius nuolat pabrėžia, kad pasiaukojimas yra svarbiausias šios rinktinės aspektas. Jis, kaip ir visi žaidėjai, daro prielaidą, kad žaidimas šalies rinktinėje kiekvienam žaidėjui turi būti šventas dalykas.

„Tai, ką darome, darome dėl Kroatijos“, – visada sako Daličius.

Z. Daličius yra ištikimas katalikas ir dažnai kalba apie tai, koks svarbus jam yra tikėjimas

Triumfą prieš Braziliją jis skyrė visiems kroatams ir Kroatijos nepriklausomybės karo veteranams.

Šią dvasią kadaise puikiai apibrėžė Slavenas Biličius, kuris dabar yra treneris, bet anksčiau atstovavo tai futbolininkų kartai, kuri Prancūzijoje iškovojo trečiąją vietą:

„Kai kurie kariavo per karą, o mes aikštėje kovojome už tuos, kurie žuvo, už jų vaikus, kuriems tenka sunkus gyvenimas“, – sakė jis.

Ir tuo tarpu šie sunkų gyvenimą turėję vaikai dabar yra vieni geriausių futbolininkų. Pavyzdžiui, Lukos Modrićiaus šeima per karą buvo pabėgėliai, o jo senelį nužudė serbai.

Taip pat reikia paminėti Zlatko Daličiaus trenerio genialumą. Kalbame apie žmogų, kuris yra ne tik geriausias futbolo specialistas, bet ir puikus motyvatorius. Jo futbolo filosofija neatsiejama nuo jo pasaulėžiūros. Z. Daličius yra ištikimas katalikas ir dažnai kalba apie tai, koks svarbus jam yra tikėjimas.

Jis sugebėjo savo žaidėjams perduoti kai kurias svarbiausias katalikiškas dorybes, tokias kaip atsidavimas, nuolankumas ir pasiaukojimas. Dauguma žiniasklaidos priemonių rodė scenas, kuriose kroatų žaidėjai guodė brazilus po abiejų šalių rungtynių.

Tokią dvasią Daličius nuolat puoselėja Kroatijos rinktinėje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Čempionato metu buvo akivaizdu, kad teisėjų sprendimai neretai buvo Kroatijos rinktinės nenaudai, nors pražangos prieš kroatus buvo akivaizdžios. FIFA irgi privisę globalistų, kuriuos gąsdina nedidelių, bet drąsių ir krikščioniškų tautų vienybė.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte