REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kroatijos parlamentarė apie pagalbą persekiojamiems Nigerijos krikščionims: nepamiršome jūsų

ŠaltinisCNA

Nigerijos vyskupijos, kurioje ginkluoti užpuolikai per Sekminių sekmadienio mišias nužudė 41 žmogų, vyskupas sakė, kad yra dėkingas Kroatijos vyriausybei už tai, kad ji skyrė beveik 30 tūkst. eurų, skirtų padėti išpuolio aukų šeimoms ir išgyvenusiems žmonėms.

„Ačiū Dievui už pagalbą, kurią gavome, – pirmadienį žurnalistams sakė Ondo vyskupijos vyskupas Jude’ė Arogundade’ė (Džudė Arogundadė). – Ji buvo labai naudinga, nes ligoninėje vis dar turime 17 žmonių, kurių padėtis labai kritinė.”

Kroatijos parlamento narė Marijana Petir (Marijana Petir) inicijavo aukos pasiūlymą. Interviu metu ji sakė, kad lėšomis siekiama pasiųsti žinią aukų šeimoms ir išgyvenusiems žmonėms – „jie nėra vieni, jie nėra pamiršti”.

Kroatijos auką paskirstys JAV Caritas padalinys.

Rūpestis religijos laisve

Neabejinga krikščionių skausmui parlamentarė M. Petir sakė, kad kenčiantiesiems Nigerijoje krikščionims ją paskatino padėti tai, kad pažeidžiamos žmogaus teisės, įskaitant teisę išpažinti savo tikėjimą.

2014-2019 m. būdama Europos Parlamento nare M. Petir sakė, kad jau kurį laiką seka religijos laisvės klausimą ir daug dėmesio skiria „Aid to the Church in Need” ir „Open Doors” ataskaitoms, kurios rodo, kad Nigerija yra viena pavojingiausių šalių krikščionims.

„Turėjau galimybę susitikti su mergina, kurią pagrobė ir išprievartavo Boko Haram, jos atvejis mane labai įkvėpė pagalbai, nes ji man sakė, kad meldžiasi už savo persekiotojus, kad jų širdys pasikeistų ir jie pažintų Jėzų”, – sakė M. Petir.

Ji pridūrė, kad tai buvo „tikrai sukrečiantis įvykis”, „nes kai išgyveni tokį persekiojimą ir po to turi jėgų melstis, kad Jėzus atverstų tavo persekiotojų širdis, tai tikrai stipraus tikėjimo ženklas”.

Susirūpinimas religijos laisvės klausimu paskatino M. Petir pasiūlyti iniciatyvą remti jaunų persekiojamų krikščionių studijas Kroatijoje.

Kroatijos vyriausybė stipendijas siūlo jau antrus metus. Jaunų krikščionių iš Indijos, Pakistano, Sirijos, Sirijos, Pietų Sudano, Nigerijos, Benino ir Etiopijos studijoms ir apgyvendinimui apmokėti skirta apie 200 tūkst. eurų.

Šiais metais paraiškas stipendijoms gauti pateikė daugiau kaip 6 500 studentų, sakė M. Petir. „Tai rodo, kad žmonėms tikrai reikia pagalbos, kad krikščionių persekiojimas tikrai didelis”.

„Galbūt svarbu pabrėžti, – pridūrė ji, – kad mes padedame krikščionims ne todėl, kad jie yra krikščionys, o todėl, kad jie yra labiausiai persekiojama religija pasaulyje.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte