Krikščionių sąjungos memorandumas dėl nelegalios migracijos ir hibridinio karo prieš Lietuvą

Krikščionių sąjunga konstatuoja, kad nelegalių migrantų srautas per Baltarusijos-Lietuvos sieną nėra reiškinys, sukeltas Vidurio Rytuose, o koordinuotas hibridinis karas prieš Lietuvą, Europos Sąjungą ir NATO.

Tai rimta grėsmė mūsų saugumui ir nemenkos išlaidos.

Deja, kad kol kas pergalę švenčiame ne mes. Viešojoje erdvėje sukelta chaotiška „diskusija“ apie problemą ir jos sprendimo būdus mus gerokai supriešino, nors grėsmė turėtų veikiau vienyti. Tai rodo, kad Valdantieji, Vyriausybė, nors yra daug garsiai kalbėjusi apie „žaliųjų žmogeliukų“ pavojų yra iššūkiui nepasiruošusi ir pasimetusi, sienos rimtesne apsauga iš esmės susirūpinta tik dabar,taip pat ir Europos Sąjungos institucijų įtraukimu į problemos prevenciją bei sprendimą. Seimo dauguma nesugebėjo laiku ir kvalifikuotai paruošti įstatymo pataisų, būtinų dalinai ir laikinai sprendžiant nelegalių migrantų klausimus.

Visuomenės supriešinta tarp nuomonės, kad reikia daryti viską, kad nelegalūs migrantai  į mūsų šalį nepatektų ir nuomonės, kad juos reikia įsileisti ir kuo greičiau „integruoti“ į Lietuvos bendruomenę. Europos Sąjungos autoritetai problemą mato kaip santykinai nedidelę pabėgėlių krizę. Mato ir sprendimą – teikiant pagalbą, kad greičiau būtų sprendžiami formalūs prieglobsčio prašymo reikalai, bet ne daugiau. To nepakanka.

Krikščionių sąjunga laikosi nuostatos, kad fizinis barjeras, kaip laikinojo priemonė yra būtinas krizei palengvinti. Tačiau iš esmės hibridinio karo baigtį lems politinis klausimo sprendimas. Sprendžiame ne tiek savo šalyse persiakuojamųjų pabėgėlių ar ekonominių migrantų, , nuo priešiškos kariaujančios šalies ar jų grupės. Politinis klausimas yra mūsų, o tuo pačiu ES bei NATO santykiai su Minsku ir Maskva. Priešiškų šalių vadovybė, matydama mūsų pasimetimą ir gebėjimų stoką naudojasi situacija. Europos Sąjunga prieš kelis metus išgyveno nelegalių migrantų krizę, deja jos neišsprendė iš esmės, pritaikydama tik „technines“ migracijos palengvinimo priemones. Negebėjimas problemos spręsti iš esmės tik skatina panaudoti migrantus, kaip hibridinio karo priemonę.

Lietuva ir kitos regiono šalys turėtų pasimokyti iš praeities klaidų. Krikščionių sąjunga mano, kad konstatavę, jog dalyvaujame mums primestame hibridiniame kare turime patys turėti ir visiems pranešti aiškias savo veiksmų taisykles.

Žmonėms, kurie iš tiesų ateina būtinos pagalbos, mes turime pasakyti, kad jie  ateinate į šalį,  kur žmogus sutinkamas su krikščioniška meile, pasitikėjimu, kad ateinančiojo ketinimai yra geri, su nepriteklių spaudžiamu dalijamasi duona ir pastoge, kiekvienas, kurį prispaudė negandos, gali tikėtis rasti čia krikščionišką atjautą. Jeigu atėjusių tikslai kiti į juos bus žvelgiama, kaip į hibridinio karo dalyvius. Jie turės palikti Lietuvą, o buvimo mūsų šalyje metu jiems nebus suteikta didesnė pagalbą, nei gali tikėtis stokojantys Lietuvos gyventojai.

Atvykusiems turi būti aiškiai pasakyta, kad jie ateina į NATO teritoriją, kur bus griežtai ginamos visos šios euroatlantinės civilizacijos vertybės ir teritorijos saugumas.

Emigrantams turi būti nedviprasmiškai paaiškinta , kad jie atėjo į teritoriją kur visos gerybės bei socialinės garantijos yra pelnomos sąžiningu darbu ir tai yra  galimybė bei būtina sąlyga.

Krikščionių sąjungos pirmininkas Rimantas Jonas Dagys

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. J. Dagys: „Atvykusiems turi būti aiškiai pasakyta, kad jie…“ Nebeužtenka sakyti, o reikia konkrečiai parodyti, kad yra taip, o ne kitaip. Jokių nuolaidžiavimų. Reikalaujame, kad būtų atšauktas pasirašytas aktas su ES dėl migrantų.

  2. „Nes aš buvau išalkęs, ir jūs manęs nepavalgydinote, buvau ištroškęs, ir manęs nepagirdėte, buvau keleivis, ir manęs nepriglaudėte, nuogas – neaprengėte, ligonis ir kalinys – ir jūs manęs neaplankėte’.
    Tuomet jie atsakys: ‘Viešpatie, kada gi mes tave matėme alkaną, ar ištroškusį, ar keleivį, ar nuogą, ar ligonį, ar kalinį ir tau nepatarnavome?’
    Tuomet jis pasakys jiems: ‘Iš tiesų sakau jums: kiek kartų tai nepadarėte vienam iš šitų mažiausiųjų, nė man nepadarėte’. Ir eis šitie į amžinąjį kentėjimą, o teisieji į amžinąjį gyvenimą“.( Dagy, tu tikras dagys.)

      • Pats pop. Pranciškus, nuėjęs į kalėjimą pas recidyvistus, ištarė: „Prieš jus stovi nusidėjėlis“. Kaip tai nekvaila, broli…( Mozės ir izraelitų sutartis su Dievu baigėsi prieš du tūkstančius metų, krikščioni.)

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis