Krikščionių persekiojimas Indijoje: uždrausta finansuoti Motinos Teresės labdaros organizaciją

ŠaltinisBNS

Indija pirmadienį nusprendė nutraukti užsienio finansavimą Motinos Teresės įkurtai labdaros organizacijai, o kritikai šį sprendimą laiko dar vienu hinduistų nacionalistų vyriausybės vykdomo krikščionių persekiojimo pavyzdžiu.

Organizaciją „Missionaries of Charity“ 1950 metais įkūrė velionė Motina Teresė – katalikė vienuolė, didžiąją savo gyvenimo dalį teikusi pagalbą vargšams rytiniame Kalkutos mieste. Ji pelnė Nobelio taikos premiją, o vėliau buvo paskelbta šventąja.

Motinos Teresės organizacija Indijoje valdo prieglaudos namų tinklą. Anot dienraščio „Hindu“, 2020–2021 finansiniais metais ši grupė iš užsienio gavo iš viso apie 750 mln. dolerių (662 mln. eurų).

Pasak Indijos vidaus reikalų ministerijos, gruodžio 25-ąją – Kalėdų dieną – buvo atsisakyta atnaujinti labdaros organizacijos licenciją, leidžiančią gauti finansavimą iš užsienio.

Pirmadienį išplatintame pareiškime teigiama, kad šio sprendimo priežastis – „neatitikimas tinkamumo kriterijams“ pagal Užsienio įnašų reguliavimo įstatymą, nes „buvo pastebėta nepalankių duomenų“. Daugiau detalių pareiškime nepateikiama.

Kalkutos arkivyskupijos generalinis vikaras Dominicas Gomesas (Dominikas Goumsas) sprendimą pavadino „žiauria kalėdinė dovana vargingiausiems iš vargšų“.

Ši žinia nuskambėjo praėjus dviem savaitėms po to, kai Gudžarate, premjero Narendros Modi (Narendros Modžio) gimtojoje valstijoje, policija pradėjo tirti labdaros organizacijos veiklą dėl įtariamo hinduistų „prievartinio atvertimo“ į krikščionybę. Tokius kaltinimus dažnai žeria griežtosios linijos šalininkai, išpažįstantys Indijoje plačiausiai paplitusią religiją.

Aktyvistai teigia, kad 2014 metais į valdžią atėjus N. Modi, hinduistų nacionalistinei „Bharatiya Janata“ partijai (BJP), Indijos religinės mažumos patiria didesnę diskriminaciją ir smurtą.

Pernai JAV Tarptautinės religijos laisvės komisija pirmą kartą nuo 2004 metų įtraukė Indiją į „ypatingą susirūpinimą keliančių šalių“ sąrašą.

M. Modi vyriausybė neigia įgyvendinanti radikalią „hindutvos“ (hinduizmo hegemonijos) darbotvarkę ir tvirtina, kad visų religijų sekėjai šalyje turi lygias teises.

Pastaraisiais metais indų vyriausybė taip pat vis labiau spaudžia iš užsienio finansuojamas nevyriausybines organizacijas, įskaitant teisių gynimo grupes.

„Missionaries of Charity“ savo pareiškime nurodė, kad liepė savo centrams nenaudoti jokių sąskaitų užsienio valiuta, „kol šis klausimas bus išspręstas“.

Tačiau organizacija paneigė pranešimus, kad jos banko sąskaitos buvo įšaldytos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. tik 20 proc.labdarai skirto gėrio pasiekia stokojantį.Mano artimas žmogus kol buvo litai 10proc.skyrė Ruandos Jaunimo sodybai ,apmokėt už mokyklą,Kai sužinojom realybę-beprasmiška

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte