Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose Kaune – padėka už gyvybę

LSMU Kauno ligoninės klinikoje Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose (KGN) į giedrą gegužės dangų buvo paleisti spalvoti balionai, simbolizuojantys padėką Dievui, Mamai ir Tėčiui už gyvybę. Taip gimdymo namų bendruomenė, renginio organizatoriai ir svečiai, klausydamiesi kaimynystėje veikiančių ugdymo įstaigų auklėtinių, prof. styginių dueto „DuoViola“ koncerto, gyvenimiškų liudijimų, padėkos eilių Mamai, Tėčiui už gyvybės dovaną, šventė Pasaulinę Gyvybės, Motinos ir Tėvo dieną.

Ant KGN sienos eksponuojama Kauno moksleivių piešinių ir padėkos laiškų mamoms paroda. Vėliau šią parodą papildys ir padėkos tėčiui.

Šiandien, kai Ukrainoje vyksta karas, kasdien nusinešantis tūkstančių žmonių – besilaukiančių moterų, vaikų, suaugusių ir senelių – gyvybių, ypač svarbu su derama pagarba kalbėti apie žmogaus gyvybę nuo prasidėjimo iki natūralios mirties. Apie žmogaus gyvybės svarbą skatina kalbėti ir faktai, kad Lietuva bene labiausiai visoje Europos Sąjungoje išgyvena demografinę krizę.

 „Mes, medikai, esame privilegijuoti galėdami matyti, kaip naujagimius pasitinka abu tėvai. Juk šiandien retas gimdymas įvyksta nedalyvaujant vaiko tėčiui. Abu tėvai svarbūs nuo pat pirmųjų naujagimio minučių šiame gyvenime. Tad šios šventės – Gyvybės diena, Motinos diena bei artėjanti Tėvo diena – puikiai dera gimdymo namų kiemelyje vykstančiam paminėjimui“, – sakė LSMU Kauno ligoninės „Krikščioniškųjų gimdymo namų“ vadovas Virgilijus Rudzinskas. 

Pasaulinės gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos pirmininkė doc. Eglė Markūnienė atkreipė dėmesį į tai, kad „šiandien, kai, rodos, visko turima apsčiai, mus supa savotiška nepasitenkinimo kultūra. Nors gyvename murmėjimo terpėje, kurios kultūra net nepavadinsi, turime tam priešnuodį: dėkojimą! Vos pramerkei akis ir dėkok: kad gyvenu, kad ramiai miegojau, kad vėl nauja diena, kad sutiksiu draugus, kad bus daug džiaugsmo, kad bus sunkumų, kurie mane stiprins ir ugdys. Šiandien, šią valandą dėkojam Dievui, Mamai, Tėčiui, Medikui, Seneliams už gyvybę!“

Nors gyvename murmėjimo terpėje, kurios kultūra net nepavadinsi, turime tam priešnuodį: dėkojimą!

Laisvos visuomenės instituto vadovė Diana Karvelienė akcentavo tai, kad įsipareigojimai šeimai, nauja žmogaus gyvybė vis dažniau žiniasklaidoje minima negatyviame kontekste, vaikai lyginami su skurdu, nepritekliumi, o šeima – su tam tikrų asmeninių laisvių suvaržymu. Tačiau mylinčią šeimą turintis žmogus niekada nebus vienas, kartu sutuoktinių sunkumai mažėja, o patirtas džiaugsmas – padidėja.

Įsipareigojimai, atsakomybė šeimai, vaikams augina mus kiekvieną. Tėvams, seneliams džiaugsmas matyti krykštaujančius jų kartos palikuonis, tuo pačiu žinoti, kad ne valstybė jais senatvėje pasirūpins, o jų ainiai, priklausomai nuo to, kiek meilės ir šilumos jiems skyrė, kokias vertybes diegė. Šeima – visuomenės ir valstybės pagrindas.

„Šiandien kviečiu kiekvieną džiaugtis ir dėkoti, kad gyvenu, apkabinti savo artimą, o jeigu nėra kraujo ryšio artimųjų, tai tą žmogų, kuris išties širdimi ir siela jums yra artimas“, kvietė D. Karvelienė.

VšĮ LSMU Kauno ligoninės klinikos „Krikščioniškieji gimdymo namai“ bendruomenės, Pasaulinė gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacijos, Laisvos visuomenės instituto, Ateitininkų korporacijos „Gaja“ atstovai kviečia švęsti ne tik Pasaulinę gyvybės dieną, bet ir Motinos, Tėvo dieną dėkojant Dievui, Mamai, Tėčiui, medikams ir visiems, kurie prisidėjo prie mūsų gyvenimų, už gyvybės dovaną. Kviečiame niekada nepamiršti, kad viskas prasideda nuo dėkingumo, pagarbos ir meilės. Būtent šiuo metu įvairiomis priemonėmis: laišku, piešiniu, šypsena ir kt. kviečiame padėkoti mamai, tėčiui, kad gyvename.

Šventės tęstinė programa

Kauno miesto mokyklų mokiniai kviečiami rašyti, piešti padėkos ir džiaugsmo laišką Mamai (iki gegužės 2 d.) ir Tėčiui (iki gegužės 27 d.).

Gegužės 7 d. Motinos dieną ir birželio 4 d. Tėvo dieną padėkos ir džiaugsmo laiškai už gyvybės dovaną bus atnešti į 10 val. šv. Mišias Kauno Pranciškaus Ksavero jėzuitų bažnyčioje, kaip padėka Dievui.

Trijų gražiausių padėkos laiškų autoriai bus apdovanoti simboline dovana, o jų laiškai publikuoti internetiniame portale „Laikmetis“ ir kt.

Kviečiame skleisti gyvybės kultūrą ir džiaugsmą gyvenimu!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte