Krikščionis reperis K. Westas vėl bandys tapti JAV prezidentu?

Reperis ir mados dizaineris Kanye Westas (Kanje Vestas), „Billboard“ muzikos apdovanojimuose laimėjęs visose šešiose krikščioniškosios ir evangeliškosios muzikos kategorijose, užsiminė, kad 2024 metais dalyvaus JAV prezidento rinkimuose. Jis nori, kad jo bendražygiu taptų buvęs šalies vadovas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).

Žvaigždė, teisiškai pasikeitęs vardą į Ye, savo socialinių tinklų puslapiuose ketvirtadienį paskelbė užrašą „Ye24“, kuris, matyt, simbolizuoja 2024-uosius – kitų JAV prezidento rinkimų metus.

Taip pat reperis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame kalba apie neseniai Floridoje įvykusį susitikimą su buvusiu prezidentu.

„Manau, kad D. Trumpą labiausiai sutrikdė tai, kad paprašiau jo būti mano viceprezidentu“, – sakė K. Westas.

„Trumpas iš esmės pradėjo šaukti ant manęs prie stalo, sakydamas, kad pralaimėsiu, – teigė jis. – Aš sakau: „Palauk, Trumpai, tu kalbi su Ye.“

D. Trumpas, kuris bandė panaikinti 2020 metais vykusių prezidento rinkimų, kuriuos pralaimėjo Joe Bidenui (Džo Baidenui), rezultatus, lapkričio 15 dieną pareiškė, kad 2024 metais vėl kandidatuos.

Jo biuras neatsakė į prašymą pakomentuoti Ye pastabas.

Prieš tris dienas muzikantas paskelbė, kad aplankė D. Trumpą jo golfo klube „Mar-A-Lago“ Floridoje.

„Negaliu patikėti, kad priverčiau prezidentą Trumpą laukti“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

„Kaip manote, ką jis atsakė, kai paprašiau jo tapti mano rinkimų porininku 2024 metais?“ – klausė atlikėjas.

Nėra aišku, ar reperis rimtai nusiteikęs, ar siekė viešumo po to, kai užsitraukė nemažos visuomenės dalies rūstybę dėl savo kontroversiškų pareiškimų.

K. Westas kandidatavo į prezidentus 2020 metais, tačiau kampanija žlugo, surinkusi vos 70 tūkst. balsų, palikusių žvaigždę septintoje vietoje.

Praėjusį mėnesį Vokietijos sporto aprangos milžinė „Adidas“ nutraukė pelningą bendradarbiavimą su dainininku po jo „Twitter“ paskelbtų antisemitinių pareiškimų, sukėlusių didžiulį pasipiktinimą. 

Vėliau „Adidas“ teigė, kad dėl nutrauktų ryšių buvo priversta perpus sumažinti 2022 metų grynojo pelno prognozę. K. Westas padėjo įmonei sukurti sėkmingą „Yeezy“ drabužių liniją.

Paryžiaus mados namai „Balanciaga“ ir JAV drabužių mažmenininkė „Gap“ taip pat nutraukė ryšius su K. Westu po to, kai praėjusį mėnesį jis sukėlė kritikos audrą Paryžiaus mados savaitėje pasirodęs vilkėdamas marškinėlius su šūkiu „White Lives Matter“ („baltaodžių gyvybės svarbios“) – šią frazę naudoja baltųjų viršenybės šalininkai kaip atsaką judėjimui „Black Lives Matter“ („juodaodžių gyvybės svarbios“).

Reperis K. Westas 2021 m. kovą gavo pirmąjį gospel apdovanojimą už albumą „Jesus Is King”, kuris yra 22 „Grammy“ apdovanojimas jo karjeroje.

Užsidarė reperio krikščioniška mokykla

Spalio pabaigoje „Christian Post“ pranešė, kad K. Westo įkurta privati krikščioniška mokykla Pietų Kalifornijoje buvo uždaryta mokslo metams, nes reperis sulaukė daug dėmesio dėl antisemitinių pasisakymų, kuriuos, kaip perspėjo žydų teisių gynimo organizacijos, perėmė ekstremistinės grupuotės.

Sprendimą uždaryti mokyklą priėmė K. Westas, tačiau patikino, kad mokykla vėl atsidarys 2023 m. rugsėjį ir „pradės veiklą iš naujo“.

„Mūsų vadovų komanda uoliai dirbs, kad padėtų visoms šeimoms šio perėjimo metu“, – sakė mokyklos atstovas.

Kanye tuo tarpu „Instagram“ pareiškė, kad dėl savo antisemitiškų komentarų per vieną dieną prarado 2 mlrd. dolerių. Taip atsitiko todėl, kad po serijos antisemitinių pasisakymų „Adidas“ su juo nutraukė 1,5 mlrd. dolerių vertės sutartį.

Gerbėjai kelia klausimą, ar reperis neapsimeta esantis krikščionimi

Prieš daugiau nei 3 metus Kanye išleido savo albumą „Jesus is King“. Daugelis krikščionių, džiaugėsi, kad Kanye, regis, atgailavo dėl savo nuodėmių ir įtikėjo Kristų. Tačiau nuo to laiko jis, regis, tiki, kad karalius yra jis, o ne Jėzus, rašoma „Christian Post“.

Straipsnyje teigiama, kad per pastaruosius trejus metus tapo akivaizdu, kad Kanye nėra ištvermingas tikėjime, nes, kaip pasakojama, jis nutraukė ryšius su pastoriumi, iš kurio išgirdo apie Evangeliją – pastoriumi, kurį kadaise pakvietė skelbti Evangeliją per vienas iš savo „sekmadienio pamaldų“.

Ir neatrodo, kad jis būtų bažnyčios narys. Tiesą sakant, po to, kai bendradarbiavo su tokiais mokytojais kaip Joelis Osteenas ir teigė, kad mormonai yra krikščionys – neseniai Kanye išsakyti antisemitiniai žodžiai leidžia manyti, kad jam pradėjo daryti įtaką juodieji hebrajų izraelitai.

Reperis yra sakęs: „Mes visi kartu esame Dievas. Mes kaip kolektyvas… Dievas yra mumyse. Taigi kolektyviai mes esame Dievas“.

„Įsipareigojau pradėti naują gyvenimą Kristuje, o tai reiškia, kad visą likusį gyvenimą grosiu blogą, nekūrybingą muziką“, – sakė reperis po savo tariamo atsivertimo. – Tokia yra Jėzaus sekimo kaina.“ Kai kurie sekėjai tai priėmė kaip tikro tikėjimo ir atgailos ženklą, rašo „Babylonbee“. Visgi gerbėjų klausimai apie reperio įtikėjimo nuoširdumą „Quora“ programėlėje rodo, kad abejojančių jo nuoširdumu apstu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte