Kretingos pranciškonų gimnazijos kapelionas dėl savo pažiūrų sulaukė cenzūros

Kretingoje veikiančios Pranciškonų gimnazijos „Facebook“ paskyroje pirmadienio vakarą publikuotas šios viešosios įstaigos kapeliono, Mažesniųjų brolių ordino vienuolio Pauliaus Dainiaus Vaineikio OFM raginimas pasirašyti peticijas prieš lyčiai neutralios partnerystės ir Stambulo konvencijos įteisinimą sukėlė diskusijų audrą. Kodėl ji nerimsta ištisą parą ir kokių mįslių uždavė tolesnė reakcija į pasidalijimą, domisi Laikmetis.lt

Paskelbtame gimnazijos kapeliono įraše buvo rašoma (kalba netaisyta):

„Mieli Gimnazijos Mokytojai, vaikų tėveliai, moksleiviai, mūsų bendruomenės nariai, Seime ruošiami trys priešingi Dievo tvarkai ir sveikam protui nesuvokiami įstatymo projektai nukreipti prieš Šeimą ir krikščioniškas vertybes:

-„Stambulo konvencijos ratifikavimas“,

-„Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos keitimas“,

-„Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas“.

Priėmus šiuos įstatymus iškils grėsmė mūsų kaip katalikiškos Gimnazijos egzistavimui, tikėjimo ir sąžinės laisvei!

Kviečiame Gimnazijos bendruomenės narius ir jų draugus pasirašyti po šiomis peticijomis. Taip pat, skambinti seimo nariams, jiems asmeniškai rašyti laiškus, siųsti žinutes su prašymu nepritarti šių įstatymų atsiradimui mūsų Tautoje!

Br.Paulius D.Vaineikis OFM

Pranciškonų gimnazijos kapelionas.“

Po šešių įrašas buvo pašalintas ir diskusijos persikėlė po mokyklos poziciją atspindinčiu „Facebook“ skelbimu:

„Šiandien gimnazijos Facebook puslapyje pasidalinome kapeliono Br. Pauliaus D. Vaineikio OFM nuomone apie rengiamus įstatymų projektus. Manome, jog politinio turinio diskusijoms gimnazijos bendruomenės paskyra nėra tinkama vieta, todėl minėtą publikaciją ištrynėme.“

Pastarojo komentatoriai pasidalijo į besipiktinančius ir palaikančius tokį dvasininko kvietimą. Dalis vadino tai neapykantos kurstymu, skatino gimnazijos vadovybę pakeisti kapelioną dėl šio galimai neigiamo poveikio mokiniams. Tarp daugiau kaip dviejų šimtų įrašo komentarų autorių pasitaikė manančių, kad kapeliono pasisakymas atitinka Katalikų bažnyčios poziciją, raginančių mokyklą ginti krikščioniškas vertybes, nevadinti pasaulėžiūrinio turinio politiniu.

Pranciškonų gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis OFM, aiškindamas sprendimą pašalinti už peticijas pasisakantį įrašą, Laikmetis.lt teigė:

„Virtuali ar gyva – mokyklos erdvė yra ne vieta patyčioms. Kaip piliečiai, mes turime diskutuoti įvairiomis temomis, tačiau tai neturi peraugti į užgauliojimus“, – sako gimnazijos vadovas. Jo teigimu, norėta, kad kapeliono pareigas nuo praėjusio gruodžio einančio P. Vaineikio pradžia mokykloje būtų be konfrontacijų.

Pats brolis pranciškonas P. Vaineikis, naujojo įrašo komentarų skiltyje netruko pakartoti kvietimą pasirašyti jau savo vardu. Vėliau, atliepdamas į atsiritusią nuomonių bangą, dvasininkas rašė:

„Džiaugiuosi, kad sulaukiau tokios reakcijos už Peticijos pasirašymą mūsų bendruomenėje. Džiaugiuosi, kad po 5 metų galėjau sugrįžti į mano mielą Gimnaziją, atidaryti pūliuojančią votį ir užberti Evangelinės Druskos! Pažadu, kad ir toliau skelbsiu Kristaus Evangeliją, sūdysiu tol kol Blogis bus nugalėtas Gerumu. Tie, kurie esate nelaimingi „homofobiškoje“ Pranciškonų gimnazijoje, turite galimybę emigruoti į kitas mažiau „homofobiškas“ mokyklas. Nuoširdžiai jūsų ilgėsiuosi“, – dalijosi vienuolis, cituodamas Laiško romiečiams (Rom 1, 24-32) ištraukas ir pateikdamas nuorodą į Tikėjimo mokslo kongregacijos dokumentą Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų.

Laikmetis.lt redakcijai susisiekus su P. Vaineikiu, jis pasakojo, kad dvasinė atmosfera gimnazijoje – smarkiai pasikeitusi.

„Atkreipiau dėmesį, kad mūsų jaunuomenei daroma didelė įtaka šėtoniškų jėgų ir organizacijų – pareiškė kapelionas. – Jaučiu pareigą netylėti ir kviesti gimnazijos bendruomenę dialogui.“

Nors iš gimnazijos pozicijos „Facebook“ paskyroje neaišku, kas konkrečiai publikavo P. Vaineikio vardu pasirašytą kreipimąsi, pašnekovas tvirtino tai padaręs pats.

„Pasitaręs su gimnazijos taryba, nusprendžiau paskelbti raginimą pasirašyti peticijas, kurios kviečia priešintis rengiamiems įstatymų projektams. Esu įsitikinęs, kad Stambulo konvencija, ruošiami įstatymai, yra nukreipti prieš žmogaus, kaip Dievo atvaizdo, prigimtį.“

Vienuolis, kurį Pranciškonų ordinas delegavo būti ne tik gimnazijos, bet ir Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos kapelionu, prisimena skaudžia savo artimųjų patirtį: jo krikšto tėvas Edvardas Burokas kovojo prieš okupacinį režimą, buvo kankinamas o tėvas Vytautas Vaineikis, kaip politinis kalinys, gavo 25 metus katorgos lageryje. Pasak dvasininko, šie faktai statydina jį kovoti prieš blogį, kuriuo kėsinamasi į šalies laisvę ir šeimas.

„Blogis kaskart apsivelka skirtingais marškinėliais, kokia bebūtų jų spalva: raudona, ruda ar vaivorykštinė – kalbėjo P. Vaineikis. – Atpažįstu piktojo darbus, kai pasitelkus politines idėjas, bandoma iškraipyti Dievo atvaizdą žmoguje. Ši kova už šeimą ir dėl žmogaus prigimties yra tokia svarbi, kad lietuvių tautai iškyla pasirinkimas: būti ar nebūti? Todėl Stambulo konvencijos ratifikavimas, numatomi priimti įstatymai bus negaliojantys“, – įsitikinęs Pranciškonų gimnazijos Kretingoje kapelionas.

 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

33 KOMENTARAI

 1. Jei jau kunigai nori politikuoti, gal galėtų ir mokesčius mokėti? aš jums prognozuoju tokią ateitį, kuo daugiau jūs kišitės į visuomeninį gyvenimą, tuo daugiau pasipriešinimo gausite ir žinote kodėl? nes yra žmonės kurie mato kas vyksta, mano jūsų dviveidiškumą. Nuo altoriaus pasakas sekat, bet patys su alkoholiu, moterimis, vaikais ir vyrais žaidžiat. Jau nekalbu apei jūsų neturtą, kuris tiesiog akis bado. Kiek jau pamenu bažnyčia yra atskirta nuo valstybės, o jeigu ne, gal norite tapti pilnateisiais tos visuomenės nariais? mokėti mokesčius ir pan? manau nenorėsite, nes puikiai žinome kaip patogiai gyvenate savo aukso pasaulėlyje. IR būkite malonūs nekiškite ir nesidankstykite Dievu, nes jūs ir Dievas yra skirtingose pusėse.

  • Neužsiminėk whataboutismu. Kunigas ir vienuolis tokie patys laisvi piliečiai, kurie gali ir turi reikšti nuomonę ir mintis. Jeigu esi marksistuojanti-s nežemink kunigo, kurio nepažįsti. Jei tarp visų kunigų yra saujelė nusidėjelių tai nereiškia, kad visi tokie. Čia tas pats kas pasakyčiau, jog tamstos mylimi visi iki vieno LGBT žmonės yra iškrypėliai ir prievartautojai. Galvok ką šneki ir nustok skaityti Marksą.

  • Gal draugas Rokai savo raudonai vėliavai mosuoti pasirinkite kitą vietą. Dabar jų apstu, be problemų atrasite. lrt, 15min ir panašios internetinės kloakos be problemų priims „klerikalinius heiterius“

  • Kunigas nepolitikuoja, jis eina ganytojo pareigas, ir turi apsaugoti tikinčiuosius nuo nuodėmės. O dėl kunigų nuodėmių, niekas juk nesako, kad tai yra gerai

 2. Nesuprantu kodėl demokratinėje valstybėje nebegalime turėti savo pozicijos ir laisvai ją reikšti. Aš nepritariu. Tai kodėl negaliu to pasakyti. Yra kas pritaria ir pasisako už. Dabar jau einama prie to kad jei tu ne už vienalyčius tai tu priešas. Visokiausios „žvaigždės“ manosi galinčios reikšti savo nuomonę o kunigas pasisakyti neturi teisės.

  • Tai vykdo KONSERVATORIAI, PASITELKĘ LGGBT! Visą savo gyvenimą balsavau už konservatorius, o dabar? Jie APGAVO mane!!! Kas gali jungti TS ir Laisvės partiją?! Gyvenime negirdėti ir nematyti dalykai. TS išdavė savo rinkėjus. Ar p. Šimonytė gali ramiai miegoti?

 3. Kunigai ir vienuoliai yra būtent ta tautos dalis , kuri ir turi rodyti tikrąjį keią , jie patys sekdami Dievo isakymais , turi mokyti ir visus kitus , ačiū už raginimą , balsuosiu prieš , gana naikinti šeimos ir tikėjimo pagrindus ?

 4. Kas Briuselio gėjams leido dergti tikėjimo pagrindus, Dievo įsakymus?
  Pagarba teisiajam Dievo karžygiui Pauliui Vaineikiui, kuris neleidžia iškreipti Biblijos Tiesų!

 5. Ne kunigai isgalvojo istatymus. Kurejas, kuris gebejo sukurti visata, kurioje gyvename, paliko mums ir supratima, kaip mums gyventi. Skaitykime Sv. Rasta ir patys suprasime, nereiks ieskoti kaltu.

 6. Tik Visuotinas Lietuvos Pilieciu REFERENDUMAS Turi Teise Pasakyti Galutini Verdikta Sitam Pseudo saujeles norimam ibrukti partnerystes projekteliui.O pries tai KUO Skubiau suorganizuokite LIETUVOS pilieciu PARASU NEMOKAMA RINKIMA .TADA BUS VISKAS AISKU ir Nieko NEKAINUOS. LENKU VYRIAUSYBE NUSPRENDE TEISINGAI IR PARODE SAVO SPORTISKA GALINGA STUBURA o Nelindima BRIUSELIUI i viena Vieta. Ir STEBEKITE KA JUS KAI KURIE ISSIRINKOTE saujele Bet NEATSIKLAUSIA NET TAUTOS…

 7. Tegul kyla Kunigai ir pasauliečiai. Šėtonui turim sakyti NE. Mūsų Dievas Jėzus Kristus aiškiai yra pasakęs VISKĄ. Jo Žodis šventas ir tvirtas. Prieš jį visos stambulų konvencijos yra tik pragaro pelenai ir blėnys.

 8. Melskimės, kad tokių kaip brolis Paulius būtų kuo daugiau, įžvelgiu Jėzaus misijos tęsėją, nebijančio tiesos ir aukos, gaila, kad daugelio mūsų drąsą baigiasi, ties karjeros pozicija, baime būt atstumtam ar pajuoktam. Broli Pauliau, tikiu, kad ir palaikau jūsų ryžtą būti druska ir vykdyti Kristaus misiją.

 9. Kaip bebūtų gaila, bet realios demokratijos jau nebėra, tik priedanga. Ištikrųjų, kodėl vieni gali ne tik reikšti nuomonę, bet ir ją primesti kitiems, kaip vienintelę tiesą, o dvasiningai, kurie atstovauja žmogaus vertybes- negali. Niekaip nesuprantu, kodėl net ir įgiję aukštųjų mokslų diplomus, laipsnius, užimantys vadovaujančias pareigas, visiškai negeba pagarbiai diskutuoti naudojant demokratinius principus, neturi empatijos jausmo. Tai patvirtina, kad žinios be žmogiškumo yra 0. Iš komentarų galime spręsti apie esamą žmonių moralę. Tikrai nelinkusi kritikuoti ir teisti, bet kai tampa šeima nebe vertybė, kurioje kuriami pamatai asmenybės tapsmui tai kas mūsų laukia ateityje ? Pareigos, atsakomybė , pagarba vieni kitiems jau sugriauta, valdžia, kuri turi atstovauti rinkėjus jau senai prarado pasitikėjimą, nes netarnauja liaudžiai, o žiūri tik savo interesų. Šiuo metu, kas garsiai rėkia to yra ,,Tiesa“ ir tuo parodo savo ,,Stiprybę“, nes ,,Aš viską galiu ir aš darau ką noriu“. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį- kai patys sutrypsime savo moralę, manau prieisime liepto galą. Džiugu, kad garbingi dvasininkai nelieka abejingi esamai situacijai, deda pastangas neįsišaknyti blogiui. O Tiesa, visad turi savo kainą- tėvai, seneliai tiesiog gyvendami vadovaudamiesi savo sąžine ir Tiesoje buvo laikomi ,,pavojingais“ ir ištremti į Sibirą, bet vistik Tiesą atstovėjo, jos neišdavė ir tapo mums pavyzdys. Visiems piktiems komentatoriams linkiu patiems sau atsakyti į klausimą- kas man yra vertybė, ar ji bus reikšminga mūsų gyvenimo pabaigoje ? O gal Jūs manote, kad nesate mirtingi ?

 10. Geda delfiui ir lrytas.lt nes ir lrytas ishjunge komentarus .. bijo suzinoti, kad zmones nepalaiko ishkrypeliu, lietuva dar nesugedus tiek ..

 11. Mt 3:7
  Pamatęs daug fariziejų ir sadukiejų, einančių krikštytis, Jonas juos barė: „Angių išperos, kas jus pamokė bėgti nuo besiartinančios rūstybės? 8 Duokite atsivertimą liudijančių vaisių!

  Kaip suprantu jam irgi priekaizhtavo kad izeidineja.. Ishkrypeliai buvo visais laikais, tik paskutiniu metu jie aktyvuojasi labai sparciai. Jau is daug lietuviu girdejau posaki, – Matyt paskutiniai laikai.

 12. Dainius tikras šaunuolis, ir tikėjime, ir gyvenime. Turi drąsos išsakyti šeimos vertybių poziciją, kai tuo tarpu likusieji užspaudę savo uodegas nuolankiai pritaria dorovės griaunamajai politikai, kuri plėtoja baimės mintį ,,jog jūs gyvenate tik kartą“. Jeigu tik kartą, ar tuomet viskas yra pateisinama? Smurtas, vagystės, iškrypimai… Tačiau, taip gyvenant nelieka vilties ir tikėjimo, o gyvenimo poreikiai vis viena lieka nepasotinti, gi laikas viską sustato į savo vietas.

 13. Brangieji nuliūdinsiu jus. :/ yra įrašas kuriame kitas pranciškonas, tuo metu tarnavęs Kretingoje, viešame susirinkime kalba apie Europos Sąjungą „kaip pydarų organizaciją ir kaip gerai tvarkosi Rusija“ ir t.t, jau nekalbu apie tai, kad yra policijos pareigūnas kuris gali paliudyti, jog tas ptas vienuolis buvo sulaikytas neblaivus už vairo. Taip, kad jei jau norite kalbėti apie purvinus patalus, gal pradedam atvirai? ir viską ant stalo dedam? tik bijau vieno, kad greitai kaukės ims kristi.

  • .m GERB.KRIKSCIONYS kodel vienikitus jodiname kur musu mtele vieni kitiems gyvename ne pagal Dievo isakymus ne teisk kita ,busi pats nuteistas.Mes parsykime Dievo santaikos visiems ,broliams,sesems,seimoms,,,seimui ,ju protai prasviestu,,,kas galiejo pagalvoti ,kad lietuva nusiris i toki lygi mes pikti tampame uz teisybe kuria issako kunigas.Laikis broli PAULIAU mes jumis tiesa nugallies velnio tarnams ateisgalas.Pauliau tavo pirmtakai kunigai buvo rusu lageriose nukankinti laikykis.Bet ir kristu isdave judas is apastalu tarpo.nereikia nieko gero ir siandien.esame nevieningi kovoje su plintanciu blogiu lietuvoje.DIEVO PAIMOS ,ramybes mums visiems sudie….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis