REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Konstantinopolio patriarchas: patriarcho Kirilo žodžiai neatitinka ortodoksų mokymo

ŠaltinisDIE TAGESPOST

Konstantinopolio Bažnyčios vadovas patriarchas Baltramiejus pareiškė, kad Maskvos patriarcho Kirilo žodžiai apie nuodėmių atleidimą mirus mūšio lauke neatitinka Bažnyčios mokymo, pranešė „Die Tagespost”.

Duodamas interviu Vokietijos žurnalistams, patriarchas sakė, kad jį „ypač sukrėtė patriarcho Kirilo pamokslas”, kuriame Rusijos ortodoksų vadovas „išvedė paralelę tarp Ukrainoje žuvusių rusų karių ir Kristaus aukos mirties ant kryžiaus”.

„Patriarcho Kirilo žodžiai, kad visi žuvusieji šiame kare iš karto pateks į Dievo karalystę kaip kankiniai, neatitinka ortodoksų mokymo”, – pabrėžė Baltramiejus.

Pasak patriarcho Baltramiejaus, Rusijos Ortodoksų Bažnyčios galva karą Ukrainoje pavadino „šventu”. „Bet aš tai vadinu bedievišku ir velnišku karu”, – pabrėžė Konstantinopolio patriarchato vadovas.

Jis taip pat atskleidė, kad jį „labai nuliūdino” dabartiniai Konstantinopolio ir Maskvos patriarchatų santykiai, „kuriuos nutraukė Rusijos pusė”.

Konstantinopolio patriarcho liturgijose ir toliau minimas patriarchas Kirilas, „nors Ukrainos metropolitas Epifanijus prašė sušaukti Visuotinį ortodoksų susirinkimą ir jį pasmerkti”, – apibendrino Baltramiejus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte