Keliautojas Augustinas Žemaitis apie lietuvišką Lituanikos kaimą Brazilijoje

Lietuva Brazilijoje? „Surasta“, sako keliautojas Augustinas Žemaitis, kuriantis lietuvišką paveldo užsienyje enciklopediją. Augustinas pristato savo svetainę kaip vienintelę internete, renkančią inormaciją apie su Lietuva susijusias vietas užsienyje. „Šimtai tūkstančių emigravusių, keliavusių ir kitų lietuvių paliko užsienyje daugybę įdomybių: bažnyčių ir paminklų, lietuviškų parkų ir kapinių, muziejų ir vietovardžių“ – rašoma svetainės pristatyme. 

Kaip sako Augustinas, aplankyti Lituanikos kaimą Brazilijoje buvo viena iš didžiausių jo svajonių. Kelionės metu jis atrado tikrą mažą Lietuvą Brazilijoje.

Projekto „Gabalėliai Lietuvos“ iniciatorius Augustinas Žemaitis ilgos kelionės metu išsiaiškino, kad „tarp tautiškiausių Brazilijos lietuvių tapo tradicija pasilaidoti lietuviškame Lituanikos kaime. Greta koplyčios yra bendras lietuvių kapas su iškaltais palaidotų lietuvių vardais (laidojamos urnos kremavus). Tarp jų yra kelių lietuvių kunigų, dirbusių Šv. Juozapo parapijoje. Pasilaidoti šiame kape „Lituanikoje“ turi teisę bet kuris lietuvis ir tai vienintelės kapinės visoje Lotynų Amerikoje, kur laidojami vien lietuviai“.

Lietuvių kapas Brazilijoje / Augustino Žemaičio ir Aistės Žemaitienės nuotr.

Pasak keliautojo, nemaža dalis privačių lietuviško Brazilijos lietuvių kaimo Lituanikos namų taip pat dekoruoti lietuviškai (pvz. Gedimino stulpais) ir turi lietuviškus pavadinimus (pvz. „Marijampolė“, „Saulutė“). Brazilijos kaime tiek daug lietuviškumo, kad jautiesi lyg būtum Lietuvoje.

Taip pat verta paminėti, kad San Paule, Brazilijoje, yra Vinco Kudirkos aikštė – ji išrūpinta garbės konsulo Vinco Tūbelio iniciatyva, „nes Kudirka, priešingai nei kiti lietuviai, kurių garbei pavadintos Brazilijos gatvės, buvo Lietuvos, o ne Brazilijos, herojus“ – rašo paskutiniame feisbuko įraše aistringas lietuviško paveldo užsienyje ieškotojas ir enciklopedijos kūrėjas Augustinas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte