Katalikų kunigas Indijoje bus teisiamas už tariamą neapykantos kalbą

ŠaltinisCNA

Indijoje katalikų kunigas bus teisiamas dėl kaltinimų neapykantos kalba per praėjusiais metais vykusį tarpreliginį susitikimą.

Kunigas George Ponnaiah (Džordžas Ponajas) yra Kuzhithurai vyskupijos kunigas pietų Indijoje. Kaltinimai jam pateikti dėl 2021 m. liepos mėn. vykusio susitikimo, kuriame buvo pasisakoma prieš karitatyvinius apribojimus pamaldoms ir naujų bažnyčių statybą.

Susitikimo metu G. Ponnaiah tariamai išsakė komentarus prieš vietos valdžią ir Indijos valdančiosios, prohinduistinės Bharatiya Janata partijos lyderius. Po kelių dienų jis buvo suimtas ir paleistas už užstatą. Madraso aukštasis teismas, vienas iš trijų Indijos aukštųjų teismų, nusprendė, kad G. Ponnaiah turėtų būti teisiamas už savo komentarus susitikime.

Madraso aukštasis teismas nusprendė, kad G. Ponnaiah turėtų būti teisiamas už savo komentarus susitikime.

Kunigas neigė kaltinimus ir teigė, kad jo komentarų per susitikimą vaizdo įrašai buvo apgaulingai sumontuoti: „Mano kalba buvo sumontuota ir išplatinta socialiniuose tinkluose, siekiant parodyti, kad įžeidžiau induistų brolių ir seserų jausmus“, – sakė G. Ponnaiah. „Nė vienas iš mūsų, buvusių ant pakylos, nepasakė nieko, kas žeistų religinius jausmus. Jei mano kalba ką nors įskaudino, nuoširdžiai atsiprašau.“

Indijoje daugėja krikščionių persekiojimų. Neseniai paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius krikščionys Indijoje tapo 305 smurtinių incidentų taikiniais.

Mano kalba buvo sumontuota ir išplatinta socialiniuose tinkluose, siekiant parodyti, kad įžeidžiau induistų brolių ir seserų jausmus.

Visai neseniai Indijos vidaus reikalų ministerija laikinai sustabdė „Labdaros misionierių“ organizacijos teisę gauti aukas iš užsienio.  Indija, antra pagal gyventojų skaičių pasaulio valstybė po Kinijos, užima 10 vietą advokatų grupės „Open Doors“ sudarytame Pasaulio krikščionių persekiojimo sąraše.

JAV Tarptautinės religijos laisvės komisija (USCIRF) 2020 m. pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį įtraukė Indiją į „ypatingą susirūpinimą keliančių šalių“ dėl religijos laisvės sąrašą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte