REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Katalikiškos mokyklos tokiomis turi būti ne tik pavadinimu – popiežius

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus gegužės 21 d., šeštadienį, sakė, kad katalikiškos mokyklos turėtų būti tokiomis ne tik pavadinimu.

Kalbėdamas su broliais saliečiais, popiežius pabrėžė, kad krikščionys pedagogai pirmiausia turi būti Evangelijos liudytojai.

„Krikščionis pedagogas Kristaus mokykloje pirmiausia yra tikėjimo liudytojas, ir jis yra mokytojas tiek, kiek yra jo liudytojas”, – sakė popiežius Pranciškus. – Ir pirmiausia meldžiuosi už jus, kad būtumėte broliai ne tik vardu, bet ir iš tikrųjų, ir kad jūsų mokyklos būtų krikščioniškos ne tik pavadinimu, bet iš esmės”, – sakė jis.

Popiežius susitiko su broliais, nes šis religinis institutas Romoje dalyvauja 46-ojoje generalinėje kapituloje tema „Kurti naujus kelius, kad pakeistume gyvenimą”.

„Mes žinome, kad tikrasis kelias yra Jėzus Kristus”, – sakė popiežius Pranciškus. – Sekdami Juo, eidami kartu su Juo, pakeičiame savo gyvenimą, tampame raugu, druska ir šviesa.”

Saliečius brolius, oficialiai vadinamus Krikščioniškųjų mokyklų brolių kongregacija, įkūrė šventasis Jonas Krikštytojas Salietis, siekdamas teikti krikščioniškąjį ugdymą jaunimui, ypač neturtingiesiems.

Broliai gyvena bendruomenėje ir duoda neturto, skaistumo, klusnumo ir tarnavimo vargšams per švietimą įžadus.

Popiežius Pranciškus perskaitė broliams dalį citatos iš šv. apaštalo Pauliaus laiško galatams, kurioje Paulius sakė, kad jis dirba, kol „jumyse susiformuos Kristus”.

„Šitaip ugdyti yra jūsų apaštalavimas, jūsų specifinis indėlis į evangelizaciją: kad žmonija augtų pagal Kristaus mokymą”, – sakė jis.

„Šia prasme jūsų mokyklos yra ,krikščioniškos’: ne dėl išorinės etiketės, bet dėl to, kad eina šiuo keliu.”

Popiežius Pranciškus sakė, kad krikščionys mokytojai yra pirmieji, „ugdydami taip, kad iš uždaro pasaulio pereitume į atvirą pasaulį; iš išmetamų daiktų kultūros – į rūpinimosi kultūrą; iš atmetimo kultūros – į integracijos kultūrą; iš asmeninių interesų siekimo – į bendrojo gėrio siekimą”.

„Kaip pedagogai, jūs puikiai žinote, kad ši pertvarka turi prasidėti nuo sąžinės, kitaip ji bus tik fasadinė”, – pridūrė jis.

Popiežiaus Pranciškaus audiencija su broliais krikščionimis buvo viena iš daugelio gegužės 21 d. vykusių audiencijų. Popiežius taip pat susitiko su žurnalo „Famiglia Cristiana” leidėjais, tarptautinės konferencijos apie biologinę įvairovę dalyviais ir jaunuoliais, šiemet Genujos vyskupijoje priimančiais Sutvirtinimo sakramentą.

Visose audiencijose popiežius kalbėjo sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje. Nuo gegužės 5 d. dėl dešiniojo kelio traumos jis daugiausia sėdi neįgaliojo vežimėlyje, nors gegužės 15 d. aukodamas kanonizacijos Mišias Šventojo Petro aikštėje popiežius ilgesnį laiką stovėjo.

Baigdamas kalbą broliams krikščionims, popiežius Pranciškus padėkojo jiems už mokytojų tarnystę ir priminė nepamiršti melstis ir už jį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte