Katalikai ir ortodoksai švęs Velykas tą pačią dieną?

ŠaltinisCNA

Pasaulio Rytų krikščionių ortodoksų dvasinis lyderis patvirtino, kad pritaria tam, jog būtų nustatyta bendra Velykų šventimo data, dėl kurios katalikai ir ortodoksai Jėzaus Kristaus prisikėlimą švęstų tuo pačiu metu.

Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus žiniasklaidai sakė, kad vyksta Bažnyčios atstovų pokalbiai, siekiant susitarti.

Pasak ankstesnio „Vatican News“ pranešimo, patriarchas pritaria, kad tokia bendra data būtų nustatyta 2025 m., kai bus minimos 1700-osios Pirmojo Nikėjos ekumeninio susirinkimo metinės.

Anksčiau Telmezo ortodoksų arkivyskupas Jobas Getcha taip pat siūlė, kad 2025 m. būtų tinkami metai kalendoriaus reformai įvesti.

Vienas susirinkimas ir du kalendoriai

325 m. įvykęs pirmasis Nikėjos susirinkimas nusprendė, kad Velykos bus švenčiamos pirmąjį sekmadienį po mėnulio pilnaties prasidėjus pavasariui, todėl anksčiausia galima Velykų data yra kovo 22 d., o vėliausia – balandžio 25 d.

Šiandien stačiatikiai Velykų datai apskaičiuoti naudoja Julijaus kalendorių, o ne 1582 m. įvestą Grigaliaus kalendorių, kurį naudoja didžioji pasaulio dalis. Julijaus kalendorius skaičiuoja šiek tiek ilgesnius metus ir šiuo metu nuo Grigaliaus kalendoriaus atsilieka 13 dienų.

Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas kardinolas Kurtas Kochas pritarė siūlymui, kad katalikai ir ortodoksai siektų susitarti dėl bendros Velykų šventimo datos.

Kardinolas Kochas 2021 m. sakė: „Pritariu Telmezo arkivyskupo Jobo žingsniui“ ir „tikiuosi, kad jis sulauks teigiamo atsako“.

„Nebus lengva susitarti dėl bendros Velykų datos, tačiau verta dėl to stengtis“, – teigė jis. – Šis pageidavimas taip pat labai artimas popiežiui Pranciškui, taip pat koptų popiežiui Tawadrosui (Teodorui, – red. past.)“.

Viena iš galimų kliūčių visuotiniam susitarimui galėtų būti tebesitęsianti įtampa tarp skirtingų Bažnyčių. 2018 m. Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nutraukė ryšius su Konstantinopolio ekumeniniu patriarchatu po to, kai patriarchas Baltramiejus patvirtino, kad ketina pripažinti Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte