Karo muziejus pagerbs J. Lukšą, rengiama diskusija apie Lietuvos partizanų žvalgybą

ŠaltinisBNS

Trečiadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune rengiama diskusija apie Lietuvos partizanų žvalgybą okupacijos metais, siekiant paminėti partizano ir žvalgo Juozo Lukšos-Daumanto šimtąsias gimimo metines ir Lietuvos žvalgų dieną.

Pranešimą apie J. Lukšą skaitys istorijos mokslų daktaras ir publicistas, knygos apie Lietuvos žvalgybą autorius Severinas Vaitiekus, pranešė muziejus.

Diskusijoje dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikai: J. Lukšos tyrinėtojas Darius Juodis pristatys Lietuvos partizanų žvalgybos sritis, Mingailė Jurkutė pažvelgs į J. Lukšą kaip į JAV specialiųjų operacijų karį, Enrika Kripienė pasidalys įžvalgomis apie okupacinių režimų saugumo darbuotojus kaip rezistencinių judėjimų dalyvius. 

Partizano palaikai iki šiol nerasti

Renginį organizuoja Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.

J. Lukša, turėjęs Skirmanto ir Daumanto slapyvardžius, pokariu buvo vienas iš Lietuvos partizanų vadų, kelis kartus buvo prasiveržęs į Vakarus perduoti žinią apie kovojančią Lietuvą.

J. Lukša žuvo patekęs į pasalą per susišaudymą 1951 metų rugsėjį Garliavos apylinkėse, netoli Kauno. Partizano palaikai iki šiol nerasti.

Seimas 2021-uosius yra paskelbęs J. Lukšos-Daumanto metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte