Kardinolas Josephas Zenas teisme pripažintas kaltu

ŠaltinisCNA

Penktadienį kardinolas Josephas Zenas (Džozefas Dzenas) ir dar penki asmenys buvo pripažinti kaltais dėl to, kad neužregistravo fondo, kuris padėjo apmokėti Honkongo prodemokratinių protestų dalyvių teisines išlaidas ir gydymą.

90-metis kardinolas ir buvęs Honkongo vyskupas buvo nubaustas maždaug 481 eurų bauda. Tokia pat bauda buvo nubausti ir kiti dabar jau nebeveikiančio „Humanitarinės pagalbos fondo 212″ patikėtiniai.

Po lapkričio 25 d. nuosprendžio Zenas žurnalistams sakė: „Nors esu religininis veikėjas, tikiuosi, kad ši (byla) nebus siejama su mūsų religijos laisve. Tai nesusiję.“

Kardinolas pasirodė Vakarų Kaulono magistratų teisme dėvėdamas pektoralinį kryžių, kunigiškus rūbus ir veido kaukę. Vaikščiodamas jis naudojosi lazdele.

„Esu tik Honkongo pilietis, kuris tvirtai remia humanitarinės pagalbos teikimą“, – sakė jis, kaip pranešė „Reuters“.

Rugsėjo-lapkričio mėn. vykusiame Zeno teismo procese daugiausia dėmesio buvo skiriama klausimui, ar fondo patikėtiniai 2019-2021 m. turėjo kreiptis dėl vietos draugijos registracijos.

Kardinolo advokatas Robertas Pangas praėjusį mėnesį teisme teigė, kad baudžiamųjų sankcijų taikymas už neregistravimas – asociacijų laisvės pažeidimas.

Penktadienį teisėja nusprendė, kad fondas yra „vietinė draugija“ ir jam taikomos draugijos taisyklės, tačiau ji netaikė maksimalios bausmės už nusikaltimą. Jos teigimu, fondas „siekė politinių tikslų, todėl jis nebuvo įsteigtas tik labdaros tikslais“.

Advokatė ir fondo patikėtinė Margaret Ng, kuri buvo nuteista kartu su Zen, už teismo ribų žurnalistams sakė, kad šis sprendimas yra svarbus, nes pirmą kartą Honkonge kas nors buvo nuteistas pagal Draugijų potvarkį už tai, kad neįregistravo draugijos.

„Tai taip pat labai svarbu kalbant apie asociacijų laisvę Honkonge pagal Draugijų potvarkį“, – sakė Z. Ng, praneša AP.

Be Zeno ir Ng, kiti nuteisti fondo patikėtiniai buvo dainininkė ir aktyvistė Denise Ho, kultūros studijų mokslininkė Hui Po-Keung ir buvusi įstatymų leidėja Cyd Ho.

Buvusiam fondo sekretoriui Sze Chingui-wee penktadienį taip pat buvo pareikšti kaltinimai ir skirta mažesnė bauda. Jis buvo suimtas anksčiau lapkričio mėn. pagal Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą, o vėliau paleistas už užstatą ir vasario mėn. turi prisistatyti policijai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte