Kardinolas J-C. Hollerichas: homoseksualių porų laiminimo klausimas dar neišspręstas

ŠaltinisCNA

Interviu Vatikano žiniasklaidai kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas SJ (Žanas Klodas Olerišas) sakė, kad, jo nuomone, Bažnyčios tos pačios lyties asmenų santuokų laiminimo, dėl kurio Tikėjimo mokymo kongregacija yra pasisakiusi prieš, klausimas nėra iki galo išspręstas.

Kardinolas taip atsakė į interviu klausimą apie praėjusį mėnesį Belgijos flamandų katalikų vyskupų priimtą sprendimą (nepaklusus Vatikanui) pritarti galimybei palaiminti tos pačios lyties porų sąjungas.

„Atvirai kalbant, man šis klausimas neatrodo išspręstas”, – sakė Liuksemburgo arkivyskupas interviu „L’Osservatore Romano”, kurį spalio 24 d. taip pat paskelbė „Vatican News”.

Kongregacija 2021 m. kovo mėn. pasisakė šiuo klausimu, paaiškindama, kad Bažnyčia neturi teisės laiminti tos pačios lyties porų sąjungų.

Nepaisydami šios deklaracijos, Belgijos katalikų vyskupai rugsėjo 20 d. paskelbė tos pačios lyties porų palaiminimo ceremonijų savo vyskupijose tekstą. Flandrijos – olandiškai kalbančio Belgijos regiono – vyskupai taip pat paskelbė homoseksualių asmenų sąjungų šventimo liturgiją.

Interviu kardinolas Hollerichas atkreipė dėmesį į itališkų žodžių, reiškiančių „palaiminti” ir „prakeikti”, etimologiją: benedire ir maledire.

„Jei liksime prie etimologijos „bene-dire” [,sakyti gera’], ar manote, kad Dievas kada nors galėtų „dire-male” [sakyti bloga] apie du vienas kitą mylinčius žmones?” – klausė Liuksemburgo arkivyskupas.

„Man būtų įdomiau aptarti kitus problemos aspektus, – tęsė jis. – Pavyzdžiui: kas lemia akivaizdų homoseksualios orientacijos augimą visuomenėje? Arba kodėl homoseksualų procentas bažnytinėse institucijose yra didesnis nei pilietinėje visuomenėje?”

Jis nenurodė jokio šaltinio, iš kurio būtų galima pagrįsti teiginį, kad bažnytinėse institucijose yra daugiau homoseksualių asmenų nei pilietinėje visuomenėje.

Hollerichas taip pat yra Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos pirmininkas ir Sinodinio kelio generalinis relatorius.

Kardinolas patikslino nemanąs, kad „yra vietos sakramentinei tos pačios lyties asmenų santuokai”, nes tos pačios lyties asmenų sąjungoms trūksta prokreacinio santuokos pobūdžio.

„Tačiau tai nereiškia, kad jų jausminiai santykiai neturi vertės”, – pridūrė jis.

tai nereiškia, kad jų jausminiai santykiai neturi vertės.

„Popiežius Pranciškus dažnai primena apie būtinybę teologijai kilti ir vystytis iš žmogiškosios patirties, o ne likti vien akademinio plėtojimo vaisiumi, – sakė jis. – Tiek daug mūsų brolių ir seserų mums sako, kad ir kokia būtų jų seksualinės orientacijos kilmė ir priežastis, jie tikrai jos nepasirinko. Jie nėra ,blogi vaisiai’. Jie irgi yra kūrybos vaisiai”.

Liuksemburgo arkivyskupas taip pat sakė, kad savo tarnystėje daug bendrauja su jaunimu, o „šiandien jaunimui didžiausia vertybė yra nediskriminavimas”.

„[Nuolat matau], kad jauni žmonės nustoja galvoti apie Evangeliją, jei susidaro įspūdis, kad mes juos diskriminuojame”, – sakė jis, prisimindamas neseniai įvykusį susitikimą su dvidešimtmete moterimi, kuri sakė norinti palikti Bažnyčią, nes ji nepriima homoseksualių porų.

„Paklausiau jos: ,Ar jaučiatės diskriminuojama dėl to, kad esate homoseksuali?”, o ji atsakė: ,Ne, ne! Aš nesu lesbietė, bet mano artimiausia draugė yra lesbietė. Pažįstu jos kančias ir neketinu būti dalis tų, kurie ją teisia’. Tai privertė mane labai susimąstyti”, – sakė Hollerichas.

„Visi yra pašaukti. Niekas nėra išskiriamas: net išsiskyrę ir antrą kartą susituokę, homoseksualai, niekas. Dievo karalystė nėra išskirtinis klubas, kuris atveria duris visiems, be jokios diskriminacijos”, – sakė kardinolas.

„Kartais Bažnyčioje diskutuojama apie šių grupių prieinamumą Dievo karalystei. Ir tai sukuria dalies Dievo tautos atskirties suvokimą. Jie jaučiasi atstumti, ir tai nėra teisinga! Čia kalbama ne apie teologines subtilybes ar etines disertacijas – čia tiesiog reikia patvirtinti, kad Kristaus žinutė skirta visiems!”

2021 m. į klausimą „Ar Bažnyčia gali suteikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų sąjungoms?” Tikėjimo mokymo kongregacija atsakė neigiamai.

2021 m. į klausimą „Ar Bažnyčia gali suteikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų sąjungoms?” Tikėjimo mokymo kongregacija atsakė neigiamai.

Palaiminimai yra sakramentai, aiškino Vatikanas, ir „kai palaiminimas teikiamas konkretiems žmonių santykiams, be teisingos dalyvaujančiųjų intencijos, būtina, kad tai, kas laiminama, būtų objektyviai ir pozityviai sutvarkyta priimti ir išreikšti malonę pagal Dievo sumanymus, įrašytus kūrinijoje ir iki galo apreikštus Kristaus Viešpaties”.

Tačiau remdamiesi Amoris laetitia, 2016 m. popiežiaus Pranciškaus apaštališkuoju paraginimu apie meilę šeimoje, Mecheleno-Briuselio kardinolas Jozefas De Keselis ir kiti flamandiškai kalbančios Belgijos dalies vyskupai rugsėjo 20 d. paskelbė dokumentą, pavadintą „Būti pastoraciniu požiūriu arti homoseksualių asmenų – už svetingą Bažnyčią, kuri nė vieno neatstumia”.

Belgijos vyskupai lapkričio pabaigoje susitiks su popiežiumi Pranciškumi ir kitais Vatikano pareigūnais, įskaitant Tikėjimo mokymo dikasterijos vadovą kardinolą Luisą Ladarią.

Keletą kartų atidėtas šis susitikimas, vadinamas ad limina, bus pirmasis Belgijos vyskupų susitikimas nuo 2010 m.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte