Kardinolas A. Becciu teigia buvęs šiltai priimtas savo gimtajame mieste

ŠaltinisCNA

Kardinolas Angelo Becciu (Andželo Bečiu), nuteistas dėl tam tikrų Vatikano lėšų pasisavinimo, Naujųjų metų išvakarėse sakė pamokslą, kuriame rekomendavo susirinkusiesiems sudaryti „asmeninio gyvenimo prieš Dievą balansą”, skelbia Italijos žiniasklaida.

A. Becciu, kurį Vatikano baudžiamųjų bylų teismas gruodžio 16 d. nuteisė kalėti penkerius su puse metų, Kalėdas šventė savo gimtajame mieste Italijos Sardinijos saloje, o gruodžio 31 d. vadovavo Mišioms Ozierio Palaimintosios Nekaltosios Mergelės katedroje.

„Prisiminti praeitį reiškia sudaryti savo asmeninio gyvenimo balansą Dievo akivaizdoje, neužmerkiant akių prieš problemas, kurios slegia visuomenę, kurioje gyvename tiek vietos, tiek visuotiniu mastu”, – sakė kardinolas A. Becciu savo homilijoje, kaip rašo italų katalikų tinklaraštis Korazym.org.

„Tai taip pat reiškia ramų ir praktišką žvilgsnį į tą tikrovę, į tą paslaptį, kuri mums brangiausia – Dievo Bažnyčią”, – sakė jis.

Kardinolą kaip garbės svečią per šventinius pietus su vargšais po Mišių taip pat priėmė Ozierio vyskupas Corrado Melisas (Koradas Melisas), kuris griežtai gynė A. Becciu laiške savo vyskupijai po to, kai Vatikano tribunolas pripažino jį kaltu.

Be to, kad kadinolas A. Becciu pripažintas kaltu dėl lėšų, gautų iš Vatikano nekilnojamojo turto sandorio Londone, pasisavinimo, Vatikano teismo teisėjai taip pat pripažino kardinolą kaltu dėl Vatikano pinigų panaudojimo mokant Cecilijai Marognai, – sardinietei, kurią A. Becciu įdarbino saugumo konsultante. Jis nusiuntė 125 tūkst. eurų Vatikano pinigų savo brolio vadovaujamai labdaros organizacijai Sardinijoje.

A. Becciu neigė bet kokius nusižengimus, o jo advokatai paskelbė, kad kardinolas apskųs sprendimą Vatikano finansų procese, kuris trunka kelerius metus.

Dėl apeliacijos kardinolas lieka laisvėje, nes laukia apeliacinio proceso dėl jo bylos pagal Italijos įkalinimo procedūras, taikomas nuteistiems nusikaltėliams, kurie nepadarė smurtinių nusikaltimų arba nekelia pabėgimo pavojaus.

Nė vienas iš kitų penkių asmenų, kuriems pasibaigus Vatikano finansų procesui buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės, šiuo metu nėra už grotų, ir manoma, kad apeliacinis procesas gali užtrukti mažiausiai metus, kol bus baigtas naujas teismo procesas.

Po to, kai vadovavo Kalėdų mišioms Santa Sabinos parapijos bažnyčioje savo gimtajame Pattados mieste Sardinijoje, dvasininkas Sardinijos televizijos stočiai „TGR Sardinia” sakė, kad po nuosprendžio jis saloje pajuto „meilų priėmimą”.

Sardinijos vyskupas iškart po Vatikano sprendimo Ozierio vyskupijos interneto svetainėje paskelbė emocingą laišką, kuriame teigė, kad bausmė, paskirta A. Becciu, kurį jis itališkai švelniai vadina „Don Angelino”, sukėlė jam „didžiulę kančią, … kartėlį ir dezorientaciją”.

„Brangiam Don Angelino prisimenu brangią Charles de Foucauld (Šarlio de Fuko) frazę: „Kryžius yra kasdienė tikinčiųjų sielų duona”, – sakė vyskupas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

 1. Lk 20,
  29 Taigi buvo septyni broliai. Pirmasis vedė žmoną ir mirė bevaikis.
  30 Ją vedė antrasis ir taip pat mirė bevaikis.
  31 Paskui ją vedė trečiasis ir paeiliui visi septyni, ir jie mirė, nepalikdami vaikų.
  32 Po jų visų numirė ir ta moteris.
  33 Kurio gi žmona ji bus prisikėlime? Juk ji buvo visų septynių žmona!”
  34 Jėzus jiems atsakė: “Šio pasaulio vaikai veda ir teka,
  35 o kurie pasirodys verti pasiekti aną pasaulį ir mirusiųjų prisikėlimą, tie neves ir netekės.
  36 Jie taip pat nebegalės ir mirti, nes, būdami prisikėlimo vaikai, bus lygūs angelams ir bus Dievo vaikai.

 2. Sventos Tereseles tevai irgi buvo verti pasiekti ana pasauli ir mirusiuju prisikelima, bet jie irgi vede ir tekejo. Ir Mergeles Marijos tevai, Mergele Marija irgi vede Juozapas…

 3. Seima siaip yra ne tik seksas, bet ir vienas kito palaikymas, geresnio pasaulio salyje ir santykiu tarp valstybiu kuryba.
  Ar turi minty, kad jie visi neves ir netekes. Ta prasme tik vieni ir vienisi dirbs ir dirbs, tarsi kitiem reiketu ju darbo, arba (kas gal but kai kada tolygu)- kad tiktai seksuos, ir neves?

  • Aišku, kad nieko apie tai nežinome, bet reikia tikėti Jėzaus žodžiais, kad gyvenant Dievo meilėje nereikės vedybų. Na, o Dievo meilė yra save dovanojanti meilė einanti iš širdies, o ne jausmas išgaunantis seksuojant. Dievo meilė nekviečia užsiimti seksu, bet vienas kitam linkėti ir daryti gerą. Tad, manau, bus labai paprasta dirbti, linksmintis, vienas kitu džiaugtis ir gyventi Dievo bendrystėje.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte