Kanadoje tėvas nuteistas kalėti už trukdymą paauglei dukrai pakeisti lytį

Laikmetis.lt skelbta istorija apie tėvą iš Kanados, kuris patyrė teisinį persekiojimą už tai, kad nesutiko leisti savo nepilnametei dukrai keisti lytį, sulaukė didelio mūsų skaitytojų susidomėjimo. Informuojame apie šios istorijos tęsinį.

Balandžio 16 d. Kanadoje tėvas Robas Hooglandas buvo nuteistas 6 mėnesius kalėti už bandymą apsaugoti savo vaiką nuo medicininės intervencijos, už viešus pasisakymus ir atsisakymą laikytis šalyje teisėtai įtvirtintos lyčių ideologijos. Kanados tėvams tai yra nauja jų realybė. Nedaug atsilieka ir kitos šalys, pavyzdžiui, JAV. Primename, kad Lietuvos Seime yra užregistruotas įstatymo projektas, kuris leistų nepilnamečiams lyties keitimo operacijas.

Chrisas Elstonas, tėvas ir visuomenininkas, dalyvavo teismo posėdžiuose ir tviteryje pranešė, kad R. Hooglandas „prisipažino kaltu pažeidus įsakymo tvarką. Tėvas prisipažino paviešinęs su gydymu susijusius dokumentus, paskelbęs sutikimo formą (lyties keitimo procedūroms – aut. past.), kurią pasirašė jo dukra, kai jai buvo tik 13 metų“.

Visuomenininkas toliau komentavo: „daugeliui jaunų moterų profilaktinės histerektomijos (gimdos šalinimas – aut. past.) pasireiškia maždaug po 5 metų testosterono vartojimo, o vėžio rizika labai išauga. Ilgalaikis testosterono vartojimas taip pat sukelia pilvo skausmus, makšties ir gimdos atrofiją, dėl tos priežasties reikia atlikti histerektomiją. Ar 13 metų mergaitė yra pakankamai sąmoninga sutikti su savo sterilizacija? Vaikų ligoninės gydytojas sako, kad taip, nors susitiko su vaiku tik vienai valandai“.

Nors visiems gali būti aišku, kad šis tėvas pasisakė bandydamas apsaugoti savo vaiką nuo netinkamos medicininės praktikos, teisėjas teigė, kad tėvo „ketinimas buvo bandymas pakenkti vaikui, teismo autoritetui ir bendram teisingumo vykdymui“.

Teisėjui leidus suprasti, kad jis planuoja skirti ilgesnį kalėjimo laiką nei buvo numatyta anksčiau, tėvas pakeitė poziciją ir paaiškino, kad per kalėjime praleistą laiką jis apgalvojo savo veiksmus.  

Penktadienį teisėjas paskelbė, kad skyrė trumpesnį kalėjimo laiką dėl paskutinės tėvo apgailestavimo išraiškos ir sutikimo padėti pašalinti informaciją apie šią bylą iš interneto.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis