Justas Sakavičius: ES sankcijose tranzito draudimo iš Rusijos į Kaliningradą nėra

Į Lietuvos sprendimą sustabdyti sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį socialiniuose tinkluose sureagavo advokatas Justas Sakavičius. „Tikrai ilgai laikiausi nekomentuodamas mūsų valdžios veiksmų dėl karo Ukrainoje, bet kada esamos valdžios atstovų veiksmai įgyvendinant ES sankcijas Rusijai sulaukia dviprasmiško tarptautinio atgarsio (reuters, the guardian, independent ir pan.) ir dar daugiau – tampa aktyviai aptarinėjami Rusijos propagandiniuose kanaluose aukščiausiu lygmeniu, su grasinimų Lietuvai užuominomis, negaliu tylėti“, – rašė advokatas.

„Užsienio reikalų ministras G. Lansbergis teigia, neva Lietuva savavališkų sankcijų Rusijai netaiko, o tik įgyvendina ES sankcijas. Ministras čia kalba apie ketvirtąjį sankcijų paketą, kurį ES komisija priėmė 2022-03-15.  Dalis pakete numatytų sankcijų turėjo įsigalioti nuo 2022-06-17 dienos, t. y. būtent tie draudimai, kurie dabar tapo eskalacijos objektu.

Aš įdėmiai perskaičiau tą vadinamą ketvirtąjį ES sankcijų Rusijai paketą ir nei viename jo punkte neradau pažodinio draudimo vežti tranzitu prekes iš Rusijos į Kaliningrado sritį. Artimiausi su tuo susiję punktai yra 3g straipsnio ir 4i straipsnio papildymai, kurie iš tikrųjų valstybėms ES narėms draudžia nuo 2022-06-17 dienos transportuoti geležį ir plieną bei kitas prekes nurodytas prieduose, jei jos:

„<..> yra kilę iš Rusijos arba yra eksportuojamos iš Rusijos į bet kurią kitą valstybę.“

ES sankcijų logika diktuoja tai, kad jų paskirtis buvo pirmiausia uždrausti valstybės ES narės teritoriją naudoti kaip tranzito šalį rusiškų prekių gabenimui būtent į kitas šalis, o ne Rusijos viduje

Ir žinote, čia yra klasikinis atvejis, kur sakinio prasmė priklauso nuo to, kur dėsime kablelį. Nes jeigu kablelį padėsime ne ten, galime prisidaryti bėdų patys sau. Bent man ES sankcijų logika diktuoja tai, kad jų paskirtis buvo pirmiausia uždrausti valstybės ES narės teritoriją naudoti kaip tranzito šalį rusiškų prekių gabenimui būtent į kitas šalis, o ne Rusijos viduje.

Man kyla klausimas, kodėl URM su ministru priešaky, tą „kablelį“ sankcijų pakete deda ten, kur Lietuvai jį dėti visiškai nenaudinga, o gal netgi per daug rizikinga.

Noriu tikėti, kad taip daroma iš nežinojimo, o ne dėl tos mistinės „vertybinės politikos“, kurios karčius vaisus gali tekti susirinkti.

Todėl mieli konservatorių partijos atstovai bei jiems prijaučiantys: Edmundas Pupinis, Dainius Kreivys, Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė ir kt., prašau pasufleruokite URM atstovams apie kitokią sankcijų paketo interpretacijos galimybę. Gal tai išeis į naudą Lietuvai“, – savo paskyroje dėstė Justas Sakavičius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte