Jurga Lago. Apie baimę prarasti lygį

AUTORIUSJURGA LAGO

Nenustebau (taip, čia bus apie mitingus), kai vienas mano draugas, užsienio menininkas, pakviestas į vieną Lietuvos elito renginį, man pasakė, kad „tiek pozos, dirbtinio kniaukimo ir pižonstvos Vakaruose – nė su žiburiu. Jokio tikrumo, tikrų emocijų, žmoniško bendravimo.“

Dirbtinio humanizmo ir perdėto „jautrumo“, pseudo intelektualios pozos visur dabar yra, žinoma, bet Lietuvos „elitas” tiesiog spindi.

Tai čia apie viską. Ir apie mitingą Vilniuje tinka. Nes kaimietis (čia irgi „elitas” tą kvailai neigiamą atspalvį suteikė šiandien šiam žodžiui), tai va – tikrasis „kaimietis” iš tiesų yra kompleksuotas miesčionis, bijantis nepritapti: neteisingai išsižioti, nelaiku pritūpti, netinkamą šmutkę nukonsjūminti, netinkamai austrę pakąsti, ir t. t.

Tokio kompleksuoto miesčionio pižonstva yra beribiai kosTminė. Ir koncentruota „inteligencija“ telpa į sužeisto bembio pozą priešais foto sienelę, išmetus koją.

Kaip ir noras būti „elitu“. Beribis, kaip baimė „prarasti lygį”. Jis ne tik pats chroniškai bijo, bet ir kitiems laisvai kvėpuoti neleidžia: tai jam ne laikas, tai ne vieta, tai per pirmadienis, tai per sekmadienis. Jam labai svarbu, šalia ko atsistoti, su kuo nusifotografuoti, o ypač – šalia ko atsigulti. Netikros meilės su netikrom pagarbom ir draugystėm – iki pirmo suktesnio gyvenimo posūkio.

Toks išdrebėtas ir miesčionio požiūris į mitingus – nelaiku sušuko! Negražiai atsistojo! Nemaloniai pašvilpė! Nedainavo operos solistai! Carui špygą parodė!

Susikompleksavusi Lietuvos „aukštuomenė” bando eiti į Vakarus – jėzusmarija, tik nekritikuokite politikų, tik nešvilpkite nemandagiai jiems kalbant, tik meikapą dieninį pasirinkite mitinguose.

Tegul aiškina prancūzams, ispanams ar belgams. Tegul auklėja JK visuomenes! Kada ir kaip posovietinio „elito“ nuomone, turėtų Europos kultūroje būti taikoma teisė į laisvą žodį ir protestą. Kaip neelegantiškai elgiasi ispanai savo protestuose! Kaip negalima jausti, ką jauti ir kalbėti, ką manai. Susirepresuoji lietuviškai ir pavadini tai… kultūra ir laisve! O paskui tik pyst – ir iškrenta paskutinė „Rusijos korta“ iš kišenės, tada bandai ją mesti į akis kiekvienam, kuris tai pamatė.

O trumpiau – kokia gali būti didesnė pagarba laisvę gynusiam žmogui, nei pakelti jam žuvus nukritusią vėliavą už kurią jis kovojo?

Ar tikrai jis labiau norėtų politikų choro su dieniniais meikapais ir kalbom, nuo kurių sovietmečiu suko skrandį?

Pakelti ją – tą nukritusią vėliavą, kad vėl pagautų vėją, kad išsiskleistų, ir pažvelgti aukštyn. Taip atrodo pagarba ją nešusiam herojui. Nors aplinkui minia pižonų nosimis ravėtų neužmirštuolių pievelę, šaukdami: „Don’t look up!“ Kaip tam filme.

Ai, dar būtinai atsiras koks nors rašytojas, kad „nušvilpti šimonytes ir pasikalbėti galima bet kur ir bet kada, kita proga“. Ane? Kai, pavyzdžiui, kultūringai atvyko STI atstovai Parlamentan? Ir ponĖ išėjo su visa svita iš salės? O gal buvo atvykusi ponybė į praėjusius mitingus? (Kur irgi buvo „kaimai su šaranais”, be fortepijonų spaudoj nuolat spjaudomi). O gal buvo atviri debatai, nuolatinis dialogas ir susitikimai su rinkėjais?

Tai va. „Jeigu apvogei, nuskriaudei ar nužudei – atpildas ateis pačią netinkamiausią minutę, kad ir per krikštynas“, – sako ispanai. Ir neapsirinka.

O Europos svarbiausios datos – dažna aplaistyta krauju. Ar tai reiškia, kad ji turi „jautriai” tylėti, kad nesunepatogintų šiandienos politikų?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

34 KOMENTARAI

 1. Gerb. Jurga, suprantama Jūsų teksto esmė, bet taip nemalonu skaityti gausybę slengų, kuriuos matai pirmą kartą ir tik gali nutuokti apie jų tikrąją reikšmę.

  • Menininkai neformalūs žmonės,-kai kam tai nepatinka,bet menas kuria pasaulį,o mokslas tik po metų ar dešimties ir daugiau išsiaiškina anų nuspėtas išpranašautas paslaptis.

 2. Daugiau galėtų Jurga “Laikmečiui” rašyti. Puikus tekstas. O slengas atkartoja ir iliustruoja “pižonstvą”.

 3. protingos moterys N.Vasiliauskaitė,R.Čepaitienė,J.Lago,M.Starkevičiūtė ir kitos,padedamos protingų vyrų ateitų su partija „Antroji Lietuva“,tai galima būtų turėti viltį,kad Lietuvoje pamažu aušta pavasaris.

 4. Šimonytės „laisvė“-važiuojančių į Vilnių patikros keliuose.Kad niekas nevažiuotų į sausio 13.

   • Kas nuteisė,kad tie,kurie stovėjo sausio 13 prie ano seimo prieš trisdešimt metų ir atėjo dabar,buvo banditai?

   • Tie,tikrieji kovotojai neatėjo,nes gėda būtų prieš savo žuvusius bendražygius elgtis kaip kiaulėms. Atėjo KGB informatoriai, kurių pilna buvo 91m., ir jų vaikai.

 5. greiciau sita avele nuo baznycios atskirti, nes ji paniekino sekmadieni !!! sake per daug !!! salin ja is musu kroniku, nes ne uz tai kovojo princai kosmose TEO-liogijos ????????????

 6. Sapnuok, Jurga ir toliau,pati sau. Gyveni kaip ubage, ir labai norėtum tenais sukišti nagus. Gana Lietuvai kvailų filosofų, reikalingi šeimininkai, praktikai.

 7. Na aš manau kaip tik mokyti „nesusireikšmina“, o „norintys pasirodyti mokytais“, na labai jau tą akcentuoja.

 8. Teisingai,Jurga.O as girdejau,kad indenai sako: atsisesk ant upes kranto ir kantriai lauk-prieso lavonas butinai praplauks upe…

 9. Ačiū Jurga. Pritariu. Tą sausio 13-os naktį stovėjau Sitkūnuose. 2021 važiavau į Šeimos gynimo maršą. Daug metų balsavau už konservus, net debatuose su kaimo žmonėmis užstodavau V. Landsbergį. Tačiau laikai keičiasi, aš irgi. Visuomenė suskaldyta, apspjaudyta, ignoruojama. Labai gaila, nes tuo netruks naudotis mūsų priešai, tačiau nieko nedarant, greit ateis didesnės grėsmės.

  • iš šeimos gynimo maršo nieko neliko. Pradėję su gražiais šeimos gynimo lozungais, prieš genderystę, už šeimą paskui pavirto rėkaujančia chamų gauja, keikiančia skiepus ir Landsbergį.

 10. puikiai, pataikyta į dešimtuką. tos dirbtineės pozos, bejausmės kalbos, tuščios akys ir žodiai, tikrai kaip sovietmečio tribūnose.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte