JK daktaras, nubaustas už pacientų skatinimą melstis, sako – už laisvę verta kovoti

Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos sistema (toliau – NHS) sutiko susitarti su gydytoju krikščioniu, kuriam buvo skirtos drausminės nuobaudos už tai, kad siūlė pacientams melstis.

35 metus bendrosios praktikos gydytoju dirbančiam daktarui Richardui Scottui (Ričardui Skotui) grėsė išbraukimas iš NHS patvirtintų bendrosios praktikos gydytojų sąrašo, jei jis nesutiks savo lėšomis išklausyti 1800 svarų sterlingų (2021 eurų) vertės „profesinių ribų” kursą.

Jei jis būtų atsisakęs lankyti kursus, jam būtų reikėję atlikti psichologinis įvertinimą.

Pirmadienį, rugsėjo 26 d., daktaras turėjo užginčyti jam skirtas drausmines priemones teisme Ašforde, Kente, tačiau prieš posėdį NHS sutiko bylą išspręsti taikiai. Susitarta, kad daktaras gali laisvai siūlyti pacientams melstis, laikydamasis Bendrosios medicinos tarybos rekomendacijų.

Taip pat daktaras sutiko išklausyti vienos dienos kursus, susijusius su profesinėmis ribomis.

Reaguodamas į bylos baigtį, krikščionis daktaras teigė, kad jam „palengvėjo”, nes NHS sutiko išspręsti bylą taikiai, tačiau pridūrė, kad, jo manymu, „iki to niekada neturėjo būti prieita”.

Daktaras Richardas Scottas / Christian Concern nuotr.
Daktaras Richardas Scottas / Christian Concern nuotr.

„Kursai, į kuriuos mane bandė priversti eiti, iš esmės buvo skirti seksualiniams nusikaltėliams ir sukčiams. Aš nemačiau nieko, kas būtų susiję su manimi. Buvau pasipiktinęs” – sakė jis. – Deja, mačiau, kad kai kurios NHS dalys labai netoleruoja krikščioniškų įsitikinimų ir visiškai nesupranta, kas yra malda ir kaip ji teigiamai veikia žmonių gyvenimą.”

NHS ėmėsi drausminių priemonių prieš daktarą, nors Generalinė medicinos taryba, atlikusi atskirą tyrimą, dukart išaiškino, kad jis nepažeidė maldos gairių. Daktaras tuo tarpu apkaltino NHS jį „žeminus ir darant spaudimą”.

„Pastaruosius kelerius metus man ir mano šeimai teko didžiulė našta, todėl tikiuosi, kad šis klausimas pagaliau bus užbaigtas, – tęsė jis. – Tikiuosi, kad šis rezultatas padrąsins kitus krikščionis specialistus, kad dalytis savo tikėjimu yra daugiau nei gerai ir kad už laisvę verta kovoti.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte