Jeruzalėje pašventintas JK valdovo Karolio III patepimo aliejus

ŠaltinisROYAL.UK

Per ceremoniją Jeruzalės Šventojo kapo bažnyčioje buvo pašventintas Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III valdymui skirtas patepimo aliejus. Tai sakoma Bakingemo rūmų spaudos tarnybos išplatintame pareiškime.

Aliejų pašventino Jeruzalės patriarchas Teofilis III ir Jeruzalės anglikonų arkivyskupas Hosamas Naoumas (Hosamas Naumas).

Kaip pažymima pareiškime, pašventinimui skirtas aliejus buvo pagamintas iš alyvuogių, surinktų dviejose Alyvų kalno giraitėse, Getsemanės Marijos Magdalietės vienuolyne, kur palaidota Karolio III senelė princesė Alisa Battenberg, ir netoliese esančiame Kristaus Žengimo į dangų vienuolyne.

Jis buvo kvepinamas sezamų, rožių, jazminų, cinamono, nerolio, benzoino, ambros ir apelsinų žiedų eteriniais aliejais.

Pasak Kenterberio arkivyskupo Justino Welby’io (Džastino Velbio), Karolio III karūnavimo proga sukurta Alyvų kalno aliejinė patepimo priemonė rodo „istorinį ryšį tarp karūnavimo procedūros, Biblijos ir Šventosios Žemės”. „Nuo senovės laikų iki šių dienų monarchai buvo patepami aliejumi iš šios šventos žemės”, – sakė jis.

Per Karolio III karūnavimą skambės graikų ortodoksų muzika, taip pat pranešė Bakingemo rūmų spaudos tarnyba: taip karalius nori pagerbti savo tėvo, Edinburgo hercogo princo Filipo, kilusio iš Graikijos karališkosios šeimos, atminimą.

Karolio III karūnavimas įvyks gegužės 6 d., praėjus aštuoniems mėnesiams po jo motinos Elžbietos II mirties. Ceremonija vyks Vestminsterio abatijoje Londone. Karalius bus karūnuotas XVII a. sukurta auksine švento Edvardo karūna.

Karalius taip pat yra ir Anglikonų Bendrijos galva.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte