JAV žada kartu su Japonija ginti kosmosą ir dislokuoti mobiliuosius jūrų pėstininkus

ŠaltinisBNS

Didėjant nerimui dėl Kinijos, Jungtinės Valstijos trečiadienį pareiškė, kad dėl atakų kosmose bus pasitelkta gynybos sutartis su Japonija, ir paskelbė apie judresnio jūrų pėstininkų padalinio savo sąjungininkėje dislokavimą.

Praėjus kelioms savaitėms po to, kai pristatė planus didinti išlaidas saugumui, Japonija nusiuntė savo gynybos ir užsienio reikalų ministrus į Vašingtoną, kur abi šalys paskelbė pareiškimą, kuriame pažadėjo „modernizuoti aljansą, kad būtų galima spręsti vis sudėtingesnes saugumo problemas“.

Derybos vyksta likus dviem dienoms iki premjero Fumio Kishidos (Fumijo Kišidos) vizito, kuris lankosi Didžiajam septynetui (G-7) priklausančiose valstybėse, kad pradėtų Japonijos pirmininkavimo elitiniam klubui metus, o anksčiau trečiadienį Londone pasirašė susitarimą su Jungtine Karalyste dėl gynybos ryšių stiprinimo.

Sutinkame, kad KLR yra didžiausias bendras strateginis iššūkis, su kuriuo susiduriame mes, mūsų sąjungininkai ir partneriai

„Sutinkame, kad KLR yra didžiausias bendras strateginis iššūkis, su kuriuo susiduriame mes, mūsų sąjungininkai ir partneriai“, – keturšalėje spaudos konferencijoje su Japonijos ministrais sakė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), turėdamas omenyje Kinijos Liaudies Respubliką.

Jo kolega, užsienio reikalų ministras Yoshimasa Hayashi (Jošimasa Hajašiu), sakė, kad Jungtinės Valstijos ir Japonija kartu turi „modernizuoto aljanso viziją, kad įgytų tokią laikyseną, kuri leistų laimėti naujoje strateginės konkurencijos eroje“.

Kinijai sparčiai tobulinant palydovus, A. Blinkenas sakė, kad Vašingtonas ir Tokijas sutarė, jog išpuoliams „į, iš ar pačiame kosmose“ gali būti pasitelkiamas jų abipusės gynybos sutarties penktasis straipsnis, pagal kurį išpuolis prieš vieną šalį laikomas išpuoliu prieš abi.

Derybomis buvo užbaigtas Jungtinių Valstijų planas į Okinavą, pietinę Japonijos salą, esančią strategiškai netoli Taivano, nusiųsti vadinamąjį jūrų pėstininkų pakrantės pulką – judresnį dalinį, galintį sustiprinti gynybą tiek jūra, tiek oru.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) sakė, kad šis dalinys bus sukurtas iki 2025-ųjų, reorganizavus esamą artilerijos pulką.

„Manau, kad tai labai prisidės prie mūsų pastangų padėti apginti Japoniją ir skatinti laisvą bei atvirą Indijos-Ramiojo vandenyno regioną“, – teigė jis, pavartodamas JAV frazę apie Aziją be Kinijos dominavimo.

Jis pakartojo, kad JAV yra įsipareigojusios ginti Japoniją, įskaitant ir dėl salelių, Tokijo vadinamų Senkaku, o Pekino – Diaoju, kurias ginčija Kinija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte