JAV pastorius užsipuolė savo bendruomenę už tai, kad neperka jam brangių daiktų

Misūrio (JAV) pastorius atsiprašė po to, kai buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame jis iš sakyklos apimtas pykčio priepuolio pavadino savo kongregaciją „neturtingais, žlugusiais ir pasibjaurėtinais“ bei „pigiais sūnumis ir dukromis“ už tai, kad šie „nepadovanojo“ jam prabangaus prekės ženklo „Movado“ laikrodžio.

Pastorius Carltonas Funderburke’as (Karltonas Fanderberkas) iš bažnyčios „Church at the Well Kansas City“ vieno socialinio tinklo paskyroje paskelbtame vaizdo įraše patvirtino, kad įrašas yra paimtas iš rugpjūčio 7 d. jo sakyto pamokslo savo bendruomenei.

„Noriu pasinaudoti šia akimirka ir atkreipti dėmesį į dabar jau virusiniu tapusį vaizdo įrašą su mano pamokslu iš 2022 m. rugpjūčio 7 d. Nors už klipo turinio slypi kontekstas, nieko nepakaks, kad parodyčiau savo žodžių sukeltą skausmą ir sielvartą (bendruomenės nariams, – red. past.). Kalbėjausi su tais, kuriems esu atskaitingas, ir sulaukiau jų pataisymo bei pamokymų“, – sakė C. Funderburke’as.

Klipe C. Funderburke’as išreiškė nepasitenkinimą savo kongregacijos nariais dėl to, kad šie neįvykdė pstoriaus metų senumo prašymo nupirkti „Movado“ laikrodį.

Bendrovės interneto svetainėje nurodoma, kad šio prabangaus prekės ženklo laikrodžių kainos svyruoja nuo 300 iki daugiau kaip 3 tūkst. JAV dolerių.

„Ar esu nevertas tavo „McDonald’s“ skirtų pinigų? Ar esu nevertas jūsų „Red Lobster“ (jūros gėrybių restoranas, – red. past.) skirtų pinigų? Ar esu nevertas jūsų „St. John Knits“ (mezginių parduotuvė, – red. past.) skirtų pinigų“? Jūs visi negalite sau to leisti nė už ką“, – piktinosi C. Funderburke, vedęs ir turintis tris vaikus.

„Ar esu neverta jūsų visų „Louis Vuitton“? Aš esu neverta jūsų „Prada“? Aš esu nevertas jūsų „Gucci“?“ – klausė jis.

„Sakau tai, nes noriu, kad suprastumėte, ką Dievas sako. Sužinojau, kad „Movado“ laikrodį galite nusipirkti „Sam’s [Club]“ parduotuvėje. Ir jūs visi žinote, kad aš prašiau jo praėjusiais metais, ir štai jau rugpjūtis, o aš jo vis dar jo neturiu“, – tęsė pastorius.

„Nenoriu daugiau girdėti jokių pasiteisinimų apie tai, ko jūs visi negalite sau leisti. Jūs negalite sau to leisti, nes nematote čia vertės“, – sakė jis, rodydamas į sakyklą.

C. Funderburke’as užsipuolė savo kongregaciją tuo metu, kai dauguma amerikiečių finansiškai vargsta dėl infliacijos ir didesnių pragyvenimo išlaidų.

Beveik du trečdaliai amerikiečių vartotojų, įskaitant apie 33 proc. tų, kurie uždirba daugiau nei 250 tūkst. JAV dolerių per metus, dėl infliacijos gyvena nuo algos iki algos.

Pastorius vėliau paprašė Bažnyčios ir visų pastorių melstis už jį ir atleisti už jo elgesį.

„Atsiprašau visos Bažnyčios už bet kokią nepagrįstą kritiką, kurią jums sukėliau. Atsiprašau kiekvieno pamokslininko ir pastoriaus, kuriam tenka pakovoti dėl mano sukeltos kontroversijos“, – sakė C. Funderburke’as.

„Tiems, kurie dabar mane pažįsta dėl šio vaizdo klipo, apgailestauju, kad jūsų pirmasis įspūdis apie mane yra pyktis, neapykanta ir apmaudas, – pridūrė jis. – Mano veiksmai ir žodžiai yra neatleistini. Nesiteisinu ir nesiginu“.

„Labai apgailestauju ir prašau jūsų maldų bei atleidimo“, – pridūrė pastorius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Tuose kanzasuose dar ne tokių pastorių ir pastorėlių yra ir dar ne tokių vėjų prišneka. Negi būtina versti į lietuvių kalbą ir pletkinti tokius dalykus?

  2. Jei tokius ožius statytų savo tėvams mažas išlepintas vaikas – dar būtų galima suprasti. Net įdomu , kaip jis pats reaguotų ,jei į jo namus susikraustytų bomžai ir paklaustų – ar jie tokios pastogės neverti?

  3. Bent jau žmogus susigėdo, gailisis savo ganomiesiems kiaulystę padaręs.
    Ne taip kaip mūsų valdžioje esantieji, tiek žalos ir kenkimo pridarę, vistiek arogancijos pilni kiaulės akimis žiūri.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte