JAV nestovės nuošaly vykstant religijos laisvės pažeidimams – A. Blinkenas

ŠaltinisAFP-BNS

Jungtinės Valstijos penktadienį įtraukė Kubą, Nikaragvą ir Rusijos samdinių grupę „Wagner“ į tarptautinės religijos laisvės pažeidėjų „juodąjį“ sąrašą, atvėrusios kelią galimoms sankcijoms.

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) pareiškė, kad „Wagner“ grupė į sąrašą įtraukta dėl dalyvavimo pažeidimuose Centrinės Afrikos Respublikoje, kurioje beveik dešimtmetį verdančios kovos supriešino krikščionis su musulmonais.

Religijos laisvės pažeidimai „sėja nesantaiką, pakerta ekonominį saugumą ir kelia grėsmę politiniam stabilumui bei taikai“, pažymėjo A. Blinkenas pareiškime.

„Jungtinės Valstijos nestovės nuošalyje, kai vykdomi tokie pažeidimai.“

Kubai ir Nikaragvai buvo suteiktas „ypatingą susirūpinimą keliančių šalių“ statusas, o tai reiškia, kad prieš šias Lotynų Amerikos šalis, kurioms jau taikomos JAV sankcijos, gali būti imtasi papildomų priemonių.

„Juodajame“ sąraše taip pat liko visos šalys, kurios 2021 metais buvo įvardytos kaip keliančios ypatingą susirūpinimą – Kinija, Eritrėja, Iranas, Mianmaras, Šiaurės Korėja, Pakistanas, Rusija, Saudo Arabija, Tadžikija ir Turkmėnija.

Be to, į kasmet peržiūrimo „juodojo“ sąrašo stebimų šalių skiltį A. Blinkenas įtraukė Centrinės Afrikos Respubliką ir Vietnamą, o tai reiškia, kad šios šalys bus priskirtos prie keliančiųjų ypatingą susirūpinimą, jeigu nepadarys pažangos. Stebimų šalių skiltyje taip pat liko Alžyras ir Komorai.

Teisių aktyvistai ilgą laiką ragino Jungtines Valstijas įtraukti Vietnamą į šį sąrašą dėl šios šalies komunistinės vyriausybės elgesio su budistų bei kitomis religinėmis grupėmis, tačiau ankstesnės JAV administracijos vengė tokio žingsnio, siekdamos stiprinti ryšius su buvusia JAV priešininke.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Blunkenas visų pirma turėtų sava administraciją apsvarstyti dėl religijos laisvės pažeidimų

  2. Jei prezidentas Zelenskis eliminuos maskolių ortodoksus, gali susilaukti JAV nemalonės. Dar kartą atkreipiu dėmesį į tai, kad užbaninti Maskvos ortodoksus Ukrainoje nėra gera mintis, norint gauti karinę paramą iš JAV.
    Jis turėtų kiekvieną išdaviką, nors ir su sutana ar vienuolišku rūbu, deportuoti, jei tas pažeidė UA įstatymus.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte