JAV bažnyčios kenčia nuo vandalizmo – vyskupai

Nuo 2020 m. gegužės mėn. JAV pranešta apie užregistruotus mažiausiai 95 vandalizmo atvejus katalikų bažnyčiose, teigiama JAV Katalikų vyskupų konferencijos Religijos laisvės komiteto ataskaitoje.

Incidentai apima padegimus, statulų niokojimą, bažnyčių pastatų ir antkapių išniekinimą svastikomis ir antikatalikiškais žodžiais. Taip pat niokojamas ir kitas bažnyčių turtas, pavyzdžiui, apačioje matote pradurtą automobilio, priklausančio bažnyčiai, padangą.

Vienas iš daugelio vandalizmo atvejų Šventosios Marijos Širdies bažnyčioje, Kolorado valstijoje / Twitter nuotr.

„Nesvarbu, ar šiuos išpuolius įvykdę asmenys buvo sutrikę, tokiu būdu rodantys, kad jiems reikia pagalbos, ar tiesiog neapykantos kurstytojai, siekiantys įbauginti katalikus, tačiau šie išpuoliai yra iš esmės yra požymis, kad visuomenė serga“, – 2020 m. liepos mėn. pareiškime rašė Religijos laisvės komiteto pirmininkas, Majamio arkivyskupas Thomas Wenski (Tomas Venski) ir Vidaus teisingumo ir žmogiškosios plėtros komiteto pirmininkas, Oklahoma Sičio arkivyskupas Paul Coakley (Polas Koklejus).

„Žmogaus veiksmai akivaizdūs, o motyvai lieka neaiškūs. Stengdamiesi suprasti šių šventų nesavanaudiškos meilės ir atsidavimo simbolių naikinimą, meldžiamės už visus, kurie tai padarė, ir išliekame budrūs, kad daugiau tokių atvejų nepasikartotų“, – rašė vyskupai.

Statulos išniekinimas toje pačioje bažnyčioje / Twitter nuotr.

Kai kuriais atvejais po vandalizmo atvejų vyskupijos paprašė sustiprinti apsaugą.

Bruklino vyskupija net paprašė sustiprinti policijos pajėgas po to, kai per tris dienas įvyko du vandalizmo atvejai bažnyčių teritorijose. Prie vyskupijos administracinių patalpų buvo aptikta dažais ištepta statula, kuri vaizduoja Švenčiausiąją Motiną, laikančią Kūdikėlį Jėzų, o Kristui buvo nukirsta galva. Prie parapijos taip pat buvo rastas nuverstas kryžiaus atvaizdas, o prie klebonijos – sudeginta Amerikos vėliava. Abu incidentai buvo tiriami kaip galimi neapykantos nusikaltimai.

Abortų šalininkų vandalizmo atvejis pavyzdys Amerikoje / Twitter nuotr.

„Mes tikrai esame susirūpinę, kad prieš katalikus vykdomi neapykantos nusikaltimai“, – po išpuolių pareiškime sakė vyskupijos kurijos moderatorius monsinjoras Anthony Hernandezas (Entonis Hernandezas).

„Mūsų tauta atsidūrė nepaprasto kultūrinio konflikto valandoje“, – rašė kiti arkivyskupai.

„Kelias į priekį turi eiti per atjautą ir supratimą, kuriuos praktikavo ir mokė Jėzus ir Jo Šventoji Motina. Kontempliuokime, o ne naikinkime šių Dievo meilės pavyzdžių atvaizdus. Sekdami mūsų Viešpaties pavyzdžiu, į sumaištį atsakykime supratimu, o į neapykantą – meile“, – kvietė jie.

Paskutinis vandalizmo atvejis Amerikoje buvo, kai aborto šalininkai išniekino Šventosios Marijos Širdies bažnyčios, esančios Kolorado valstijoje, užrašą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis