JAV apklausa – praktikuojantys krikščionys yra labiau patenkinti savo santuoka

JAV Šeimos studijų institutas atliko apklausą, kuri parodė, kad krikščionys dažniau linkę teigti, kad yra laimingi savo santuokoje negu ne krikščionys.

Apklausoje dalyvavo 1500 JAV suaugusiųjų.

Apklausoje dauguma jų (59 proc.) teigė, kad yra labai patenkinti savo santuoka. Tarp praktikuojančių krikščionių šis skaičius išaugo iki 73 proc. Kas penktas praktikuojantis krikščionis teigė esąs patenkinti savo santuoka.

Tyrimas atskleidė ryškius skirtumus suskirstant respondentus pagal lytį – vyrai daug dažniau nei moterys teigė, kad yra labai patenkinti savo santuoka (taip atsakė 65 proc. vyrų palyginti su 52 proc. moterų respondenčių).

Taip pat buvo pastebėtas atsakymų skirtumas tarp kartų: Tūkstantmečo kartos (65 proc.) ir Kūdikių bumo kartos (61 proc.) respondentai dažniau nei X kartos poros (gimusieji 1965–1980 m.) atsakė, kad yra labai patenkintos savo santuoka (47 proc.).

Praėjusiais metais atlikęs atskirus tyrimus, JAV Šeimos studijų institutas nustatė, kad vis daugiau jaunesnių amerikiečių nusprendžia visiškai nesituokti.

Tyrime nustatyta, kad santuokos vengiančių jaunuolių skaičius pasiekė rekordinį lygį – daugiau nei trečdalis (35 proc.) 25 – 50 metų amžiaus žmonių niekada nebuvo vedę.

1970 m. tik 9% tos pačios amžiaus grupės amerikiečių teigė niekada nebuvę susituokę.

2019 m. gruodžio mėn. „Journal of Sex Research“ paskelbė tyrimą, kuris nustatė, kad porų, gyvenančių prieš santuoką, seksualinis pasitenkinimas buvo žemesnis, palyginti su tomis, kurios pradėjo gyventi tik po santuokos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis