Jaunimas leidosi į piligrimystę Šiluvoje

Rugsėjo 10 d. vakaro Evangelija prasidėjo žodžiais: „Pas Jėzų rinkdavosi visokie muitininkai ir nusidėjėliai jo žodžių pasiklausyti“ (Lk 15, 1). Telšių ir jaunimo vyskupas Algirdas Jurevičius homilijos metu sakė: „Pas Jėzų rinkdavosi visokie. O kaip jums patiktų, jeigu pasakyčiau, kad ir į Šiluvą renkasi visokie? Nusidėjėliai ir kiti tipai. Į Šiluvą renkasi visokie. Tikriausiai įsižeistumėte, bet taip jau yra. Pas Jėzų ateina visokie. Ir dar yra taip, kad mes apie save manome žymiai gražiau nei iš tiesų yra. Aš taip pat apie save manau kitaip. Bet šiandienos Dievo žodis grąžina mus į realybę. Visi esame nusidėję ir stokojame Dievo garbės. Taigi, esame visokie.“

Tikra tiesa, šeštadienis Šiluvoje buvo visų susitikimų diena. Ruošdamiesi Pasaulio jaunimo dienoms, kurios vyks 2023 m. Lisabonoje, girdime priminimą: „Marija susiruošusi skubiai iškeliavo“ (Lk 1, 39). Todėl ir mes ramiai susišypsoję ties Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia skubiai leidomės į piligrimystę.

Dienoje: žygis pasirinktu, ilgesniu ar trumpesniu, maršrutu; Kryžiaus kelio maldoje skambėję jaunų žmonių liudijimai; šv. Mišios; sotus bendrystės piknikas bei Žiburių procesija aplink Šiluvą.

Taip ir kalbėjomės per visą dieną apie meilės gestus, kuriuos galime atlikti kitam, – pažvelgti ramiu veidu ir su šypsniu. Tada galėsime kitam nešti Jėzų, kaip kad Marija nunešė Elzbietai.

Pabandykite ir jūs atsakyti į klausimą: „Ar žingsniuojate pirmyn su viltimi, ar dažniau stovite vietoje ir liejate ašaras?“ Prislėgti murmėjimo ir apkalbų nenunešime Dievo nė vienam.

Tikras džiaugsmas – rekordinis piligrimų skaičius. Kelyje realybe tapo Bažnyčios kaip šeimos patirtis. Šį kartą – su jaunimu ir už jaunimą, pas mylimiausiąją Švč. Mergelę Mariją į glėbį.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte