REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Japonijoje pritarta aborto tablečių legalizavimui

ŠaltinisCNA

Japonija priartėjo prie medikamentinio aborto vaistų legalizavimo, nors tam pritaria ne visi. Nedidelis judėjimas už gyvybę protestuoja prieš tokias vyriausybės pastangas medikamentinių abortų legalizavimui, tačiau dauguma japonų tyli, pranešė CNA.

Šiuo metu Japonijoje medikamentiniai abortai nėra teisėtai prieinami.

Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos komisija neseniai balsavo už tai, kad būtų patvirtintas vaistas, kuri leistų motinoms nužudyti savo negimusius vaikus iki devintos nėštumo savaitės. Dabar laukiama galutinio šalies sveikatos apsaugos ministro patvirtinimo.

Didžiosios Britanijos farmacijos bendrovės „Linepharma” sukurta tabletė yra dviejų vaistų – mifepristono ir misoprostolio – derinys. Šis derinys, kuris yra labiausiai paplitęs būdas sukelti medikamentinį abortą, patvirtintas daugelyje Vakarų pasaulio šalių.

Pirmą kartą Europoje mifepristono buvo galima įsigyti daugiau kaip prieš 30 metų.

Nors jo vartojimas teisėtas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, išskyrus valstijas, kuriose abortai aiškiai uždrausti arba labai apriboti, šiuo metu dėl jo vyksta teisminiai procesai. Bylos ieškovai teigia, kad Maisto ir vaistų administracija netinkamai patvirtino vaistą, nepaisydama savo saugumo protokolų.

Japonijoje abortas yra teisėtas iki 21 nėštumo savaitės ir šešių dienų, tačiau tik tuo atveju, jei moteris gali nurodyti pavojų savo sveikatai arba tikėtinus finansinius sunkumus, jei ji pagimdytų savo vaiką. Jei moteris yra ištekėjusi, ji gali pasidaryti abortą tik turėdama vyro sutikimą.

Susirūpinę, kad galimybė įsigyti aborto tabletę padidins abortų skaičių Japonijoje, kai kurie už gyvybę pasisakantys aktyvistai protestavo prie Sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos, pranešė Italijos katalikų leidinys „Servizio Informazione Religiosa”. Protestų lyderis, 73 metų vyras, vardu Kazuo Sasaki, kasdien vadovavo mitingams ir paskelbė bado streiką, kad pasipriešintų pasiūlymui.

Tarptautinės organizacijos „Human Life International” Azijos ir Okeanijos regiono direktorė Ligaya Acosta sako, kad daugeliui gyvybės gynėjų Japonijoje sunku įsitraukti į įstatymų leidybos procesą, ir pažymėjo, kad vyriausybė patiria tarptautinių organizacijų spaudimą plėsti abortų prieinamumą.

„Tai [komisijos pritarimas aborto tabletei] mus labai liūdina”, – sako ji.

L. Acosta teigė, kad gyvybės gynėjai „gali atverti akis daugeliui žmonių” šalyje ir ji tikisi, kad pamažu, bet užtikrintai, bus sugrąžinta gyvybės kultūra Japonijoje.

Pasak jos, po Antrojo pasaulinio karo, ekonominio sunkmečio laikotarpiu, vyriausybė skatino abortus, tačiau dabar Japonija yra labai turtinga šalis ir turėtų pradėti iš naujo svarstyti savo poziciją abortų klausimu.

Kasmet Tokijuje vykstančiame „Marše už gyvybę” dalyvauja šimtai aktyvistų, pasisakančių už gyvybę. Eitynės vyksta kasmet apie trečiąjį liepos pirmadienį per nacionalinę Jūros dienos šventę.

Šiais metais vyks sekmadienį, liepos 16 d. L. Acosta sakė, kad organizatoriai tikisi, jog šiemet dalyvių skaičius padidės ir pridūrė, kad šeima ir gyvybė yra labai svarbūs japonams”, tačiau daugelis moterų pasidaro abortą „iki galo nežinodamos, koks yra aborto siaubas”. Ji pažymėjo, kad „daugelis jų tyli apie … poabortinį sindromą”, tačiau „pradeda atsiverti”, kai joms apie tai užsimenama.

Japonai yra žmonės, kurie yra labai įsipareigoję skatinti ir ginti gyvybę ir šeimą, pasakoja L. Acosta.

„Japonai yra labai už gyvybę pasisakantys žmonės, tačiau dauguma jų tyli”, – teigia ji.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte