Įvyko Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių metropolito Inokentijaus vizitas Lenkijoje

Autokefalinės Lenkijos Stačiatikių Bažnyčios vadovas, metropolitas Sava išreiškė palaikymą Vilniaus ir Lietuvos arvyskupijos siekiams dėl didesnės nepriklausomybės.

Pasak metropolito Savos, Maskvos patriarchato stačiatikiai Lietuvoje turėtų siekti didesnės bažnytinės nepriklausomybės. „Būtina energingai judėti tuo keliu“, – sakė jis.

Taip metropolitas Sava kalbėjo Vilniaus ir Lietuvos metropolito Inokentijaus broliško vizito Lenkijoje, kuris įvyko Lenkijos Stačiatikių Bažnyčios vadovo kvietimu, metu.

Susitikime metropolitas Inokentijus aptarė situaciją Lietuvoje ir žingsnius, kurie žengiami siekiant įgyti savavaldės bažnyčios statusą, bei sunkumus, su kuriais šiuo metu susiduria Lietuvos stačiatikiai.

Kalbėdamas apie buvusius Vilniaus ir Lietuvos arkivyskupijos stačiatikių dvasininkus, netekusius kunigystės, metropolitas Sava sakė:

„Metropolito Inokentijaus sprendimas buvo teisingas. Niekas neturėtų pažeisti Bažnyčios kanonų, idant būtų išvengta bet kokių nesklandumų ir Bažnyčios susiskaldymo.“

Metropolitas Inokentijus nuvyko į šventąjį Grabarkos kalną, kur rugpjūčio 19 d., Viešpaties Atsimainymo šventės dieną, kartu su metropolitu Sava koncelebravo Dieviškoje Liturgijoje.

Pasak metropolito Inokentijaus, šventė ant šventojo Grabarkos kalno turi didelę dvasinę reikšmę.

„Tai įspūdinga daugybės vyskupų, dvasininkų, vienuolių ir tūkstančių stačiatikių piligrimų bendrystė, taip pat ypatinga maldos atmosfera, dvasinis pakilimas ir žmonių vienybė. Šis reiškinys yra vienas unikaliausių visame stačiatikių pasaulyje“, – sakė metropolitas Inokentijus.

Jis ypač atkreipė dėmesį į metropolito Savos, Lenkijos vyskupų, dvasininkų, vienuolių ir pasauliečių brolišką meilę bei svetingumą.

Piligriminio vizito metu metropolitas Inokentijus taip pat aplankė Varšuvos bažnyčias ir daugybę vienuolynų, įskaitant Sakų Šv. Dmitrijaus Solunskio vienuolyną, vienuolyną Zverkuose Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo garbei, Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bei Kotrynos Aleksandrietės vienuolynus Zalešanuose.

Metropolito Inokentijaus vizitas Lenkijoje truko keturias dienas ir baigėsi šeštadienį, rugpjūčio 20 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte