Italijos vyskupas pareiškė, kad neprieštarauja eutanazijai

ŠaltinisLA STAMPA

Pinerolo (Italija) vyskupas Derio Olivero (Derijus Oliveras), Italijos vyskupų konferencijos ekumenizmo ir dialogo komisijos pirmininkas, sakė, kad supranta ir nesmerkia eutanazijos šalininkų, pranešė dienraštis „La Stampa“.

Pasak hierarcho, „apie eutanaziją dažnai kalbama iš dalies dėl to, kad ji yra išlaisvinimas tiems, kurie yra arti ligonio“. „Tai sakau nieko nekaltindamas, vedinas didžiausio supratimo ir užuojautos“, – pabrėžė jis.

Žurnalisto paklaustas, ar jis neprieštarauja įstatymui dėl pagalbinės savižudybės, vyskupas atsakė: „Ne. Visi gyvename toje pačioje šalyje, kurioje sugyvena pasauliečiai, katalikai ir kitų tikėjimų atstovai, todėl esu įsitikinęs, kad turime diskutuoti, kaip priimti teisės aktus, prie kurių visi prisidėtų, nepaisydami ideologijų.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

19 KOMENTARAI

 1. gerarkai galėtų kolegą in LT pakviest gavėnios rekolekcijoms, visai norėtume paklausyt Bažnyčios mokyno

 2. laikmetis.lt yra tik bulvarinis laikraštis. Visi pletkai jam tinka, „La Stampa“ yra tik kairiųjų laikraštis, o jie dabar veda kompaniją prieš katalikų bažnyčią.

  • Ar jau ir faktų viešinimas apie Katalikų Bažnyčios viduje plintančias šizmatines tendencijas, bei Jos Mokymui neįštikimus vyskupus-karjeristus yra kažkas „blogo“? Koks skirtumas ar tą interviu laikmetis pacituos iš STAMPA kairuolių ar iš LIFESITENEWS dešiniųjų-katalikų? Tik viešinimas ir skaidrumas turi ateitį Bažnyčioje.

   • Tikrai taip. Bernardinai.lt nenustojo spausdinti labai geru straipsniu. Aisku, jei tai supranti. Ten nebuvo bulvariniu skaitalu ar pliurpalyniu. Na, o Laikmetis.lt yra paskalu lygio dienrastis.

 3. Bet jie neturėtų versti kentėti tų, kurie tame prasmės nemato.
  Jei negali žmogui palengvinti kančios, kas tu toks, kad draustum jam elgtis taio, kaip jam atrodo geriau.

  • Skalu, tu tikras liberastas-konservas. Gaila, kad esi visiškai netikintis. Jau seniai yra žinoma, kad gydomi ta pačia, nepagydoma liga, pasaulietis besikamuojantis dideliuose skausmuose ir kitoje palatoje gulinti vienuolė su lygiai ta pačia liga, likus kelioms valandoms iki mirties, visiškai rami ir nevaitojanti. Nes skausmas yra psichologinė būsena, kuriam vieni yra pasiruošę, o kiti ne. Suvokiama, kad tikintis žmogus nepuola nei skiepytis, nei panikuoja dėl kitos kokios nors ligos, nes jam tai yra tik PERĖJIMAS iš vienos būsenos į kitą, kuriam jis ruošiasi visą savo gyvenimą.

  • tai kad šiuolaikinė medicina yra labai galinti palengvinti kančią. Čia, kaip pastebi vyskupas, daugiau šalia esančių problema

   • Tai tegu ir palengvina, o jei nepalengvina, tegul netrukdo žmogui elgtis taip, kaip jam atrodo geriau.
    Net ir nemirtinai sergančiam būti ligoninėje yra kančia (dėl medicininės sistemos abejingumo žmogui kaip dvasinei būtybei), o galudieniui be vilties pasveikti tai dar sunkiau. Ir nieks neturi teisės tokiam banksnoti į greta gulinčią vienuolę, kaip ji gražiai kenčia, maždaug imk pavyzdį.

 4. artimo meilės.Ir čia jau nepadės nei gailestis,nei užuojauta,nei supratimas.Bažnyčia skęsta.

 5. Vyskupas sakė, kad supranta ir nesmerkia eutanazijos šalininkų. Aš irgi.
  Krikščionys neturi būti kitatikių prievartautojai.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte