Ispanų kunigas tėvui J. Martinui: nustok teršti Bažnyčios veidą savo užnuodyta doktrina

ŠaltinisCNA

Ispanijos Toledo arkivyskupijos kunigas Francisco José Delgado (Fransiskas Chosė Delgado), „YouTube“ programos „Vendėjos zakristijonas“ vedėjas, sukritikavo jėzuitą tėvą Jamesą Martiną (Džeimsą Martiną) už kontroversišką įrašą socialiniame tinkle „Twitter“ apie JAV transporto sekretoriaus Pete’o Buttigiego (Pito Butedžadžo) „santuoką“ su kitu vyru.

Ginčas prasidėjo nuo kaltinimo, kad P. Buttigiego, kaip sekretoriaus, kelionės išlaidos buvo pernelyg didelės. Pareigūnas atsakė, kad jis „keliavo su savo ,vyru’, kaip ir kiti aukšto rango pareigūnai keliauja su savo žmonomis“, – paaiškino kunigas Delgado.

J. Martinas tviteryje parašė „Pete’as Buttigiegas yra vedęs“, komentuodamas Katalikų lygos (angl. Catholic League) tviterio žinutę, kurioje buvo rašoma, kad „tiesa, kad Piteris Buttigiegas yra teisiškai vedęs, tačiau tai yra teisinė fikcija“.

Sausio 22 d. J. Martinas parašė: „Esu nustebęs, kad tai sulaukė tiek daug dėmesio. Patinka jums tai ar ne, bet Pete’as Buttigiegas yra teisiškai susituokęs“.

„Galite sutikti su tos pačios lyties asmenų santuokomis (arba ne). Tačiau @SecretaryPete yra susituokęs valstybės ir savo bažnyčios akyse, kaip ir bet kuris kitas. Teigti priešingai reiškia ignoruoti tikrovę“, – rašė kunigas jėzuitas, kuris taip pat yra Vatikano komunikacijos dikasterijos konsultantas.

Reaguodamas į besiplėtojančią polemiką, kunigas Delgado tviteryje parašė atsakymą į Martino įrašą. „Gali eiti į savo ,bažnyčią’ ir nustoti teršti Kristaus bažnyčią, šėtono pranaše“, – rašė jis.

J. Martino tviterio žinutė socialinėje žiniasklaidoje sukėlė kritikos bangą. Kardinolas Wilfridas Napieras (Vilfridas Nepieras), Durbano (Pietų Afrikos Respublika) arkivyskupas emeritas, pabrėžė, kad vien dėl to, jog valstybė ką nors sankcionuoja, nereiškia, kad tai yra teisinga.

„Dar ne taip seniai ne baltaodžiai žmonės valstybės buvo laikomi žemiau už žmogų, todėl jiems buvo atimtos žmogaus teisės! Atleiskite! Dėl to spalvotieji žmonės netapo mažiau žmonėmis! Iš tikrųjų tai galėjo padaryti tik Dievas, mūsų Kūrėjas, kuris pasirinko tapti žmogumi, kad įrodytų savo tiesą!“ – rašė jis tviteryje.

„Dievo akyse jis nėra vedęs. Teigti kitaip – tai ignoruoti tikrovę“, – tviteryje rašė Seanas K. Davisas (Šonas Deivisas), atsakydamas į Martino teiginį apie Buttigiego santykius.

Kunigas Delgado taip pat priminė, ko moko Katalikų Bažnyčia, ypač tai, kas išdėstyta Tikėjimo mokymo kongregacijos dokumente.

„Tais atvejais, kai homoseksualių asmenų sąjungos teisiškai pripažįstamos arba joms suteikiamas santuokai priklausantis teisinis statusas ir teisės, aiškus ir ryžtingas pasipriešinimas yra pareiga“, – teigiama Vatikano dokumento 5 skyriuje.

Apibendrindamas ispanų kunigas pakvietė „kunigą Jamesą Martiną, jei jis nenori nustoti teršti Motinos Bažnyčios veido savo užnuodyta doktrina, kuo greičiau pasitraukti, nes neatrodo, kad tie, kurie turi jam valdžią, norėtų ką nors dėl to daryti“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

    • Seniai tai rekėjo padaryti.,Žinokit ,kai atsiveria akys ,kas yra ir kam tarnauja katalikų bažnyčia,baisu pasidaro.Su gyvuoju Dievu ji neturi nieko bendra ,tai tik organizacija politizuota.

  1. „Homoseksualumas nėra nusikaltimas. Taip, tai nėra nusikaltimas, bet – nuodėmė. Gerai, bet pirmiausia reikia atskirti nuodėmę nuo nusikaltimo. Taip pat nuodėmė yra neturėti gailestingumo vienas kitam“, – teigia pontifikas.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte