Ispanijoje pradėtas teisinis procesas prieš šventvagiškų meno kūrinių autorius

ŠaltinisCNA

Ispanijoje iškelta baudžiamoji byla piktžodiškų meno kūrinių autoriams pagal Krikščionių teisininkų fondo ieškinį.

Teismas nusprendė pradėti parengtinį teismo procesą prieš menininkų grupę dėl „galimo nusikaltimo prieš piliečių religinius jausmus”. Pirmosios instancijos teismas Fuenlabradoje (Ispanija) priėmė sprendimą dėl Krikščionių teisininkų fondo pateikto ieškinio. Šis 2008 m. įsteigtas fondas yra ne pelno siekianti pilietinė teisininkų organizacija, teismuose ginanti krikščioniškąsias vertybes.

Ieškinyje krikščionių teisių gynėjai teigia, kad vadinamasis Pietų menininkų kolektyvas (PMK) įvykdė nusikaltimą, susijusį su „tyčiojimusi iš krikščionių tikėjimo”. Menininkai surengė parodą, kurioje buvo eksponuojami šventvagiški kryžiai su lėlių galvomis.

Pavyzdžiui, ant vieno iš kryžių buvo pavaizduota lėlė, nukryžiuota su ginklu kairėje rankoje ir banknotu dešinėje. Kitame „meno kūrinyje” pavaizduota klausykla su nepadoriu kunigo atvaizdu viduje.

Krikščionių teisininkų fondo teisininkė Ana Antón, kuri veda bylą ieškovų vardu, palankiai įvertino teismo sprendimą.

„Krikščionių teisininkų fonde džiaugiamės, kad pradėtas tyrimas dėl PMK grupės, kuri Fuenlabradoje surengė šią įžeidžią parodą”, – sakė teisininkė. – Mums jau atsibodo ilgametė tradicija, kad visur, kur tik į valdžią ateina kairieji, tokie bjaurūs prieš tikėjimą nukreipti išpuoliai finansuojami iš valstybės lėšų, o tai taip pat yra nusikaltimas. Mes daugiau to nebeleisime.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Nepakanka tik piktintis,svarstyti kaip tai nedaleisti,simboliškai nubausti. Nepakanka to vadinamo humaniškumo, kai kėsinamąsi ne tik į tikinčiųjų skausmingą reakciją , bet ir į tai, kas Šventa. Tai nesupratimas to, ką teko išgyventi tautoms, kai sugriaunama pagrindinė Šventykla ir belieka tik Raudų siena. Kiekviena religija turi savo Kantrybės Akmenį , po kurio skilimo – beliks laukti tik Apokalipsės.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte