REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Išleista disidentės, vienuolės Felicijos Nijolės Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera”

Krikščioniškos pagalbos labdaros ir paramos fondas „Donum” pradeda leisti naują knygų seriją „Pergalės ženklas”, kuri skirta 1940 – 1990 m. Lietuvos istorijai ir Nepriklausomybės kovai atminti, pristatanti ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo dalyvius, kurie visomis išgalėmis kovojo prieš totalitarinio blogio apraiškas ir siekė atkurti Lietuvos laisvę. Laisvės premijos laureatės, disidentės, sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera” yra pirmasis šios serijos leidinys.

Pirmoji sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės atsiminimų knyga – „KGB akiratyje“ – buvo išleista 1985 metais Čikagoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Ten pat, už Atlanto, pasaulį išvysti buvo lemta ir 1987 m. parašytai antrajai knygai „Gerojo Dievo globoje“. 1991 m. kiekviena iš jų atskirai pasirodė ir Lietuvoje. Abi knygos 1998 m. buvo sujungtos į vieną ir išleistos pavadinimu „Skubėkime daryti gera“.

Skaitytojo rankose – antrasis pataisytas ir papildytas pastarosios knygos leidimas, pernelyg nenutolęs nuo pirmosios publikacijos: išlaikytas Loretos Paulavičiūtės parengimas, darnūs tekstų teminiai bei stilistiniai sąskambiai; išsaugoti ir vėl pateikiami Vido Spenglos įvadas ir skyrių įvadiniai paaiškinimai, laiko tėkmėje nepraradę savosios vertės ar įžvalgos svarumo.

Tas pats bėgantis laikas nusineša vis tolyn sovietinio okupacinio režimo laikotarpio realijas, tuometines aktualijas… Iš kolektyvinės ar individualios atminties dylantys įvykiai, datos, asmenys kai kada atrodo vos beįžiūrimi, o jaunųjų kartų, gimusių sykiu su atkurtąja nepriklausomybe arba po jos – visai nepažinti ir todėl nežinomi.

Taigi, (at)pažinimo dėlei, pirmasis knygos „Skubėkime daryti gera“ leidimas čia papildytas išnašose pateiktais paaiškinimais ir komentarais, kuriuos galima vadinti kontekstiniais: pateikiama ne visa reiškinių faktografija arba ne ištisa asmenų biografija, o tik tos dalys, kurios vienaip ar kitaip siejasi su knygos tekstu, todėl chronologinis išnašų rėmas dažnu atveju apibrėžtas sovietinės okupacijos, Atgimimo ir / ar pirmaisiais atkurtosios nepriklausomybės metais, o temų ar turinio atžvilgiu dominuoja rezistencinė, disidentinė arba – retkarčiais priešingai – prosovietinė, komunistinė veikla.

Kadangi knygos pagrindą sudarantys tekstai rašyti sovietinės okupacijos metais (1983–1987), apie daug ką tebuvo galima prasitarti tik puse lūpų arba visai nutylėti.

Kadangi knygos pagrindą sudarantys tekstai rašyti sovietinės okupacijos metais (1983–1987), apie daug ką tebuvo galima prasitarti tik puse lūpų arba visai nutylėti. Vėliau, ruošiantis pirmąsyk išleisti knygą „Skubėkime daryti gera”, atsiminimai buvo papildyti ir apie tuos anuomet nutylėtus dalykus, o dabartiniame leidinyje minties gija nusidriekia ir per vėlesnius laikus.

Tam tikri gestai šių dienų link matomi autorės pasakojime apie susitikimą su popiežiumi Jonu Pauliumi II; chronologinės juostos tąsa taip pat įmanu laikyti knygos tekstus iliustruojančias ir apie įvykius vaizdžiai bylojančias fotografijas bei penktajame skyriuje pateikiamus įvairiuose šaltiniuose publikuotų pokalbių su seserimi Sadūnaite fragmentus.

Knygos ieškokite knygynuose ir internetinėse parduotuvėse.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte