Iš bažnyčios Bronkse pavogta brangi monstrancija – tik vienas iš daugelio išpuolių prieš krikščionybę

ŠaltinisCNA

Iš Bronkso (Niujorkas) katalikų bažnyčios buvo pavogta maždaug 10 tūkstančių dolerių vertės monstrancija.

Niujorko policijos departamentas pranešė, kad vagystė įvyko birželio 25 d., apie 7 val. prieš rytines pamaldas Šv. Barnabo katalikų bažnyčioje.

„Mes visi esame sukrėsti ir sutrikę“, – žiniaskalaidai sakė parapijietis Tomas O’Sullivanas. – Galime tik melstis už nusikaltėlio sielą. Ką daugiau galiu pasakyti? Kiekvienas žmogus pats renkasi savo kelią ir savo vertybes bei siekius“.

Kitas parapijietis Deirdre’as Brady sakė, kad „šventvagystė sukrėtė ir įžeidė daugelį iš mūsų“.

Niujorko policija prašo liudininkų paskambinti pagalbos telefonu ir priminė, kad įsilaužimas į Bronkso bažnyčią šiais metais tėra vienas iš daugelio vandalizmo prieš bažnyčias atvejų, taip pat ir Niujorko valstijoje.

Gegužės 28 dieną buvo sudaužyta Šv. Mergelės Marijos statula, stovėjusi Šv. Adalberto šventyklos kieme Queens mieste, Niujorke.

Gegužės 15 dieną prie vyskupijos administracinio pastato esančią Švenčiausiosios Mergelės Marijos su kūdikiu Jėzumi statulą suniokojo vandalai. Dieną anksčiau, gegužės 14 d., vandalai siautėjo Šv. Atanazo parapijoje Brukline ir prie parapijos kunigo namų sudegino Amerikos vėliavą. Kelios savaitės anksčiau Šv. Dominyko parapijoje nuo sienos buvo nuplėštas pamaldus tekstas, kuris vėliau buvo rastas suniokotas.

Gegužę Vandamo (Masačusetso valstija) Šv. Karolio Borromeo katalikų bažnyčioje vandalai numušė Šventosios Jėzaus Širdies statulos galvą ir ranką. Gegužės 8 dieną Šv. Tomo Moro bažnyčioje buvo numušti Šventosios Jėzaus Širdies statulos pirštai. Balandžio mėnesį Fargo vyskupijos Šv. Marijos katedroje esančios Kristaus statulos veidas buvo išteptas dažais. Balandžio 21 d. užpuolikas Kalifornijoje, Van Nuys mieste esančioje Šv. Elžbietos katalikų bažnyčioje, suniokojo Gvadalupės Dievo Motinos paveikslą. Vasario mėnesį vandalai suniokojo tris angelų statulas prie Šv. Pijaus X šventyklos El Paso mieste, Teksase.

Dešimtys kitų katalikų bažnyčių ir šventų atvaizdų visoje JAV taip pat nukentėjo nuo padegimų ir vandalizmo per 2020 m.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis