Indonezijos parlamentas pritarė nesantuokinių lytinių santykių draudimui

ŠaltinisBNS

Indonezijos parlamentas antradienį pritarė įstatymo projektui, kuriuo uždraudžiami priešvedybiniai lytiniai santykiai ir padaroma kitų reikšmingų baudžiamojo kodekso pakeitimų.

Kritikai šį įstatymą vadina laisvių suvaržymu.

Po to, kai dauguma parlamentarų per plenarinę sesiją pritarė prieštaringai vertinamam baudžiamajam kodeksui, parlamento pirmininko pavaduotojas Sufmi Dasco Ahmadas (Sufmis Daskas Ahmadas) paskelbė, kad įstatymas priimtas.

„Atėjo laikas mums priimti istorinį sprendimą dėl baudžiamojo kodekso pataisų ir palikti praeičiai paveldėtą kolonijinį baudžiamąjį kodeksą“, – parlamentui sakė teisės ir žmogaus teisių ministras Yasonna Laoly (Jasona Laolis).

„Atėjo laikas mums priimti istorinį sprendimą dėl baudžiamojo kodekso pataisų ir palikti praeičiai paveldėtą kolonijinį baudžiamąjį kodeksą“

Teisių gynimo grupės protestavo prieš pataisas ir smerkė pilietinių laisvių varžymą bei posūkį fundamentalizmo link daugiausiai gyventojų turinčioje musulmoniškoje pasaulio valstybėje.

Pagal vienus iš prieštaringiausiai vertinamų naujojo baudžiamojo kodekso straipsnių kriminalizuojami priešvedybiniai ir nesantuokiniai lytiniai santykiai, nesusituokusių porų bendras gyvenimas.

Taip pat nuogąstaujama, kad šios taisyklės turės didelį poveikį LGBTQ bendruomenei Indonezijoje, kur gėjų santuokos negalimos.

Tuo metu Teisės ir žmogaus teisių ministerijos komandos, prisidėjusios prie įstatymo projekto, atstovas Albertas Ariesas prieš balsavimą sakė, kad įstatymu bus ginamos santuokos institucijos.

Pasak jo, apie priešvedybinius ir nesantuokinius lytinius santykius galės pranešti tik sutuoktinis, tėvai ar vaikai, todėl pataisos veikimas bus ribotas.

Tačiau teisių gynimo grupės įstatymo projektą vadina moralės kontroliavimu ir pilietinių bei politinių laisvių varžymu.

Dėl Indonezijos baudžiamojo kodekso, siekiančio olandų kolonijinio valdymo laikus, peržiūrėjimo buvo diskutuojama dešimtmečius.

Pirmadienį prieš įstatymo projektą protestavo maždaug šimtas žmonių. Kitas protestas planuojamas antradienį, priešais parlamento pastatą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte