Ilinojaus dvasininkų seksualinio išnaudojimo ataskaita atskleidžia, kaip vyskupai slėpė kunigų nusikaltimus

Antradienį paskelbtoje Ilinojaus valstijos (JAV) generalinio prokuroro ataskaitoje pavadinimu „Ataskaita apie katalikų dvasininkų seksualinį vaikų išnaudojimą Ilinojaus valstijoje” teigiama, kad per 70 metų 541 katalikų dvasininkas pateikė beveik 2 000 pagrįstų pareiškimų dėl vaikų seksualinio išnaudojimo. Atskleidžiama, kad vyskupai daugybę atvejų tyčia slėpė ir neadekvačiai į juos reagavo.

„Dešimtmečius katalikų vadovybės priimami sprendimai ir politika leido žinomiems vaikų seksualinės prievartos vykdytojams slėptis, dažnai visiems matomoje vietoje”, – pareiškime teigė generalinis prokuroras, kaip skelbia CNA.

Ataskaitoje pateikta pavyzdžių, kai vyskupai ir arkivyskupai kaltinamuosius vaikų išnaudojimu perkeldavo į kitas parapijas ar kitas vyskupijas, o visuomenei nepranešdavo apie jiems pareikštus kaltinimus.

Joje taip pat pateikiama pavyzdžių, kai kaltinamieji kunigai buvo drausminami ir grąžinami į tarnystę tik tam, kad būtų apkaltinti pakartoję savo veiksmus kitur.

Pavyzdžiui, Joliet vyskupijos vyskupas Josephas Imeschas (Džozefas Imeskas), kaip teigiama, „neribotai palaikė dvasininkų piktnaudžiautojų tęstinumą vyskupijoje”. 1979-2006 m. jis ėjo vyskupo pareigas, o 2005 m. atskleidė, kad paliko kunigus tarnauti, nors žinojo, kad jiems pateikti patikimi kaltinimai. Jis mirė 2015 m. sulaukęs 84 metų.

Kunigas Frederickas Lenczyckis (Frederikas Lenčickis) yra vienas iš kunigų, kuriuos J. Imeschas kaltinamas dangstęs. 1972 m. įšventintas į kunigus, F. Lenczyckis buvo kaltinamas tuo, kad devintajame dešimtmetyje prievartavo mažiausiai devynis ministrantus.

Tuomet kunigas siuntė vyskupui laiškus, kuriuose prisipažino apie išnaudojimą.

Vyskupas nusiuntė jį į Bažnyčios valdomą gydymo įstaigą Kalifornijoje, o paskui rekomendavo jį paskirti į San Fransiską, neatskleisdamas lytinio išnaudojimo fakto. Paskui šis persikėlė į parapiją Misūryje.

Dvasininkas galiausiai prisipažino išnaudojęs 30 vaikų visose trijose valstijose. Iš tarnystės jis buvo pašalintas tik 2002 m. 2004 m. jis pripažino savo kaltę dėl trijų vaikų seksualinio išnaudojimo Ilinojaus valstijoje, o 2019 m. pripažino savo kaltę dėl dviejų sodomijos atvejų su vaikais Misūryje.

Yra daug kitų panašių atvejų, apie kuriuos jau skelbiama viešai.

Pagal Bažnyčios nuostatas asmenys, turintys pagrįstos informacijos ar patys patyrę seksualinę prievartą nuo Bažnyčios struktūrose tarnaujančių žmonių būdami nepilnamečiai ar pažeidžiami asmenys, yra kviečiami kreiptis į vyskupijose paskirtus tyrėjus bei teisėsaugos institucijas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte