I. Šimonytė: sprendimas dėl kompensuojamų vaistų leis atsižvelgti į paciento situaciją

ŠaltinisBNS

Seimui leidus pirmąkart rinktis ne tik pigiausią, kaip reikalaujama dabar, bet ir brangesnį kompensuojamą vaistą, sumokant tik priklausančią priemoką, medikai galės geriau atsižvelgti į individualią paciento situaciją, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

„Pagrindinė nauda yra ta, kad medikas galės atsižvelgti geriau į individualią paciento situaciją, nes yra įvairių gretutinių ligų, kitų aplinkybių, dėl kurių galbūt kažkokio pigiausio vaisto skyrimas nebūtų pageidautinas. Tai būtų mediko prerogatyva spręsti, kaip gydyti pacientą“, – žurnalistams Seime sakė premjerė. 

„Kadangi tai buvo nuostata, kuri buvo numatyta Vyriausybės programoje ir koalicijos sutartyje, turbūt nenuostabu, kad jai buvo pritarta“, – pridūrė ji.

Nuo 2022-ųjų sausio keisis kompensuojamųjų vaistų išdavimo reikalavimai – Seimas leido pirmąkart rinktis ne tik pigiausią, kaip reikalaujama dabar, bet ir kitą vaistą, sumokant tik priklausančią priemoką. Už  tokias Farmacijos įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 68 Seimo nariai, o šeši susilaikė. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis