I. Šimonytė: nesiskiepijantiems kainuos jų kišenei

ŠaltinisBNS

Vyriausybė turi saugoti ir daugiau kaip pusės pasiskiepijusių Lietuvos gyventojų interesus, sako premjerė Ingrida Šimonytė, prie Seimo vykstant protestui dėl planuojamų ribojimų neturintiems imuniteto.

„Vyriausybė tikrai nori išvengti tokių karantinų, kokie buvo praėjusiais metais, galiausiai, didelė dalis žmonių – čia žmonės kalba tautos vardu, bet aš noriu atkreipti dėmesį, kad daugiau nei 50 procentų visų žmonių Lietuvos, tai jau apie žmones, turinčius balso teisę, turbūt apie 60 procentų mes galėtume kalbėti – yra pasiskiepiję bent viena skiepo doze. Tai tie žmonės taip pat yra tauta ir taip pat turi savo nuomonę apie tai, kokie yra jų interesai ir kaip tie interesai privalo būti apsaugoti“, – žurnalistams antradienį Seime sakė premjerė.

„Todėl Vyriausybė prievarta nieko neskiepys – aš dar kartą noriu tai pabrėžti – bet prabanga priimti sprendimą nesiskiepyti tiems žmonėms, kurie tai daro ne dėl medicininių priežasčių, tiesiog kainuos jų kišenei“, – teigė ji.

Keli tūkstančiai žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.

Vyriausybė trečiadienį planuoja svarstyti nutarimo projektą, pagal kurį numatoma, kad galimybių paso neturintys asmenys nuo rugsėjo vidurio galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jiems užsivertų renginiai, viešojo maitinimo įstaigos, ligoninės ir kitos paslaugos.

I. Šimonytė pabrėžia, jog nesiskiepijusieji sudaro didžiąją dalį ligoninėse gydomų koronaviruso pacientų ir dėl jų netrukus gali prireikti riboti kitas paslaugas.

„Vakar mirė dar du žmonės. Iš keliolikos žmonių, kurie mirė per rugpjūčio mėnesį, paskiepytas buvo tik vienas ir tik viena doze. Žmonės gula į ligonines dešimtimis kiekvieną dieną – po 30-40 žmonių, naujai reikia tiekti deguonį, kad jie galėtų kvėpuoti ir 88 proc. iš tų, kurie gula į ligonines nuo pat birželio pradžios, yra žmonės, kurie neskiepyti nė viena doze“, – kalbėjo premjerė.

„Jeigu kažkas galvoja, kad į tai galima nekreipti dėmesio, tai yra tų žmonių valia – niekas jų prievarta neskiepys. Tačiau jeigu sveikatos sistemai kyla grėsmė, o ji kyla, deja, todėl, kad užimtų lovų skaičius jau indikuoja, kad kitas sveikatos priežiūros paslaugas teks pradėti riboti, todėl, kad žmonės, kurie pasirinko nepasiskiepyti, dabar į tas ligonines gulasi dešimtimis kiekvieną dieną, todėl, kad apsikrečia ir suserga sunkesne ligos forma, tai man taip neatrodo. Vyriausybės pareiga yra apsaugoti sveikatos sistemą“, – teigė ji.

Pasak I. Šimonytės, panašūs yra siūlymo, kad nesiskiepiję žmonės susirgę negautų ligos išmokų, argumentai.

„Tai yra tam tikra finansinė neigiama paskata“, – kalbėjo premjerė.

Ji pabrėžė, kad tai nėra vienintelė sąlyga, kai draudimo išmoka gali būti nemokama, todėl teigė nematanti, kuo tai galėtų prieštarauti Konstitucijai.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą Vyriausybei teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kada Vyriausybė imsis pataisos, kol kas neaišku. Dėl jos balsuos Seimas.

Išimtys būtų taikomos darbuotojams, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių, nepasiskiepiję susirgo antrą kartą, taip pat jei negauna vakcinos. 

Jeigu Vyriausybė pritars, pataisa bus teikiama Seimui priimti rudens sesijoje, o nauja tvarka įsigaliotų nuo spalio 1-osios. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

17 KOMENTARAI

 1. Gal gana meluoti,panelie šimonke,nėra jokios coronos,o tik aferistiškas melas,o kas atsakys už tuos kurie numirė nuo nuo palšyvos vakcinos kuri ir yra sukurta kaip naikinimo mašina,gana plauti smegenis ir liaudį maustyti tuo ko nėra,kur vaistai dingo iš prekybos kurie tiko gripui ir jūsų išgalvotam gripo pavadinimui covid 19.Melo trumpos kojos,tikiuodi atsiras sąžiningi medikai,advokatai,teisėjai kurie išdrįs prabilti,o neparsiduoti už 5,€.

 2. Ant skiepų gyliai nusisikti. Man gyliai px tie ribojimai. Prajuokino net sfinkteriai nelaiko. Prajuokino dėl medicinos ne išmokos. Ką reikės apgaudinėti telefonu šeimos gydytoją. Bus temperatūra sakai neina pramyzti ir bus tas biuletenis. Galvoja kad liurbiai gudrus aš būsiu dar gudresnis.

 3. Šimonyte,o kuo jūs save laikot ,kad kalbant tautos vardu?o tie 50%paskiepitų apie kuriuos kalbejote,tai juk puikiai žinote,kad dalis jų jūsų gąsdinimo ir prievartos rezultatas

 4. Juk tai genocidas. Nacizmas, susikryžminęs su neomarksizmu, yra velnio sumanymas. Ar įsiviešpataus pasaulio kunigaikštis (šėtonas)? Ir ką apie tai mano Bažnyčia?

  • Taip ,visa tai – piktojo darbai,ta prievarta,ir bažnyčia visa tai žino ,bet tyli,pasyvi,tik vienas kitas dvasininkas išdrįsta pasisakyti,o vienas provoslavų kunigas išreiškė drąsiai ir atvirai viską ką galvoja,tad linkėčiau ir lietuviams būti drąsesniems!

 5. AŠ UŽ LAISVĄ PASIRINKIMĄ IR DEMOKRATIJĄ❤❤❤ Jei valdžia planuoja padaryti mokamus testus, tai iškyla klausimas: KUR YRA LEIDŽIAMI MOKĖTOJŲ PSD MOKESČIAI? Eidami pas specializuotus gydytojus (pvz.:kardiologus, neurologus ir kt) papildomai susimokame (VELTUI, EILĖS SKAIČIUOJAMOS SAVAITĖM AR MĖNESIAIS).
  Jei valdžia planuoja nemokėti ligos išmokos susirgus, tai iškyla vėl TAS PATS KLAISIMAS, anksčiau paminėtas.
  PSD mokamas kiekvieną mėn., pagal kiekvieno gaunamą atlyginimą, žmonės dirba iki išeina į pensiją(kiti ir pensijoje būdami dirba). Kaip pavyzdys:žmogus turintis virš 20metų stažą ir daugiau, per tuos metus sirgo, sakykim apie 5 kartus (kiti daugiau ar mažiau). Virš 20 metų ir daugiau išdirbęs, sumoka PSD nemažą sumą, serga retai ir susirgęs virusine liga negaus ligos išmokos. Virusinių lygų yra daug.Tai, atsiprašau už išsireiškimą „po velniais“, TAI KUR TADA YRA DEDAMI SUMOKĖTI MOKESČIAI???🤔

  • Kaip žinia, 2021 m. gegužės 21 dieną ES pasirašė naują sutartį su Pfizer ir Biontech (Pirkimo sutartis dėl COVID-19 vakcinos tolimesnio tyrimo, gaminimo, pirkimo ir aprūpinimo Europos Sąjungoje) dėl 900 mln. vakcinų dozių (šalia jau nupirktų 600 mln. dozių) su numatyta galimybe nuo 2021 m. gruodžio mėnesio įsigyti dar 900 mln. dozių (pagal formulę 900 mln + 900 mln).

   Tiesa, kaip teigiama Pfizer pranešime spaudai, minėtos papildomos 900 mln. dozių yra ne galimybė, o jau įvykęs sandoris, nes, čia preziumuojama, jog Pfizer iki dabar jau įsipareigojo Europos Sąjungai pagaminti 2,4 milijardo vakcinų dozių (600 mln.+ 900 mln. + 900 mln. = 2,4 milijardo dozių).

   Jei pridėsime dar ir kitas ES įvykdytas vakcinos pirkimo sutartis iš Moderna (160 mln.), AstraZeneca (300 mln.) ir J&J (200 mln.), gausime apie 3 milijardus dozių, jau nekalbant apie ankstesnes savarankiškas valstybių narių sutartis su minėtais gamintojais.

   Kadangi ES turi apie 448 mln. gyventojų, tai vienam gyventojui pagal dabartinius ES įsipareigojimus tektų šešios vakcinos dozės, jei preziumuotume, kad pasiskiepijo 100% ES gyventojų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis