Haityje po žemės drebėjimo auga aukų skaičius, kilo audra ir potvyniai

ŠaltinisBNS

Haityje per 7,2 balo žemės drebėjimą žuvusių žmonių skaičius antradienį išaugo iki 1 941, be to, šią Karibų valstybę dar užgriuvo atogrąžų audra, atnešusi smarkias liūtis ir sukėlusi potvynių.

Daugiau kaip 9,9 tūkst. žmonių per šeštadienio žemės drebėjimą Haičio pietvakariuose, maždaug 160 km į vakarus nuo sostinės Port o Prenso, buvo sužeisti, rodo patikslinti civilinės saugos agentūros duomenys.

Žemės drebėjimas sugriovė daugiau kaip 60 tūkst. būstų, dar apie 76 tūkst. namų buvo apgadinti, nurodė agentūra. Taip pat sugriuvo arba buvo apgadinta daug viešųjų pastatų. Jungtinių Tautų vaikų fondas UNICEF paskelbė, jog katastrofa paveikė daugiau kaip pusę milijono vaikų.

Pajūrio mieste Kė gyventojai nepaisydami smarkaus vėjo ir liūties, kuriuos atnešė atogrąžų audra „Grace“, pradėjo statytis laikinas pastoges futbolo aikštėje.

Išliko tiek mažai pastatų, kad žmonės gamtinius reikalus turi atlikti gatvėse, sakė 41 metų Magalie Cadet (Magali Kadė), apsaugai nuo lietaus turėjusi tik dušo kepuraitę.

Net praėjus kelioms dienoms po drebėjimo Kė purtė ir gyventojus gąsdino pakartotiniai požeminiai smūgiai.

„Vakar vakare prisiglaudžiau netoli vienos bažnyčios, bet išgirdusi, kad žemė vėl dreba, bėgte sugrįžau čia“, – sakė M. Cadet.

Vakar vakare prisiglaudžiau netoli vienos bažnyčios, bet išgirdusi, kad žemė vėl dreba, bėgte sugrįžau čia.

Vyriausybė mėnesiui paskelbė nepaprastąją padėtį keturiose žemės drebėjimo paveiktose provincijose.

Gelbėtojai per 48 valandas iki antradienio iš po nuolaužų ištraukė 34 gyvus žmones, pranešė pareigūnai.

Jungtinės Valstijos, kurios skubiai gydyti evakavo apie 40 žmonių, užsakė aštuonis karinius sraigtasparnius iš Hondūro, kad galėtų tęsti evakuaciją dėl medicininių priežasčių.

Trečiadienį į Haitį turi atplaukti JAV karinio jūrų laivyno transportinis laivas „USS Arlington“ su chirurgų komanda, pranešė Pentagono Pietų vadavietė. Žemės drebėjimo zonoje prie kai kurių ligoninių įrengiamos lauko operacinės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis