REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Gyvybės gynėjai viltingai kovoja prieš eutanazijos plėtrą Kanadoje ir Australijoje

Gyvybės gynėjai visame pasaulyje stengiasi pasipriešinti nuolatinėms eutanazijos aktyvistų pastangoms priimti ir išplėsti savižudybės su pagalba įstatymus.

Šį mėnesį eutanazijos tema pateko į pasaulio laikraščių antraštes, kai buvęs Nyderlandų ministras pirmininkas Driesas van Agtas (Drisas van Agtas) ir jo žmona Eugenija, abu būdami 93 metų amžiaus, savanoriškai pasirinko eutanaziją. Pora, kuri santuokoje buvo daugiau kaip 60 metų, „mirė susikibusi už rankų”, pasakojo Nyderlandų teisių forumas.

Nyderlanduose galioja vieni iš laisviausių eutanazijos įstatymų pasaulyje, leidžiantys berniukams ir mergaitėms jau nuo 12 metų nutraukti savo gyvybę, jei įvykdomos tam tikros sąlygos. Kelios kitos Europos šalys, įskaitant Portugaliją, Ispaniją ir Belgiją, taip pat yra nustačiusios liberalius eutanazijos rėmus.

Tuo tarpu Kanadoje eutanazija ir savižudybė su pagalba įteisinta jau beveik dešimtmetį po to, kai 2016 m. vyriausybė pradėjo ją leisti. Šį mėnesį Justino Trudeau (Džastino Triudo) administracija iki 2027 m. atidėjo planus išplėsti pagalbinės savižudybės programą, įtraukiant į ją psichikos ligomis sergančius asmenis, po to, kai parlamento ataskaitoje buvo teigiama, kad šalies sveikatos sistema dar „nėra pasirengusi”.

„Campaign Life Coalition” grupė planuoja didelį protestą prie Kanados parlamento dar šį mėnesį. Taip ji šalies ministrui pirmininkui ir visiems išrinktiems įstatymų leidėjams nori pasiųsti žinią, kad trejų metų atidėjimas eutanazijos išplėtimui yra nepakankamas.

„Norime, kad vyriausybė visiškai ir visam laikui atsisakytų savo planų leisti gydytojams žudyti psichikos ligonius ir depresija sergančius pacientus”, – sakė grupės atstovas.

Jis pridūrė, kad parlamento narys ir Kanados konservatorių partijos lyderis Pierre’as Poilievre’as (Pjeras Poilivjeras) pažadėjo atšaukti šalies įstatymo projektą C-7, jei kitais metais bus šalies išrinktas ministru pirmininku. Šis įstatymas, kai buvo priimtas 2021 m., leido tęsti pagalbinės savižudybės plėtrą.

„Manau, kad dabar kiekviena už gyvybę pasisakanti grupė šalyje imsis reikalauti, kad ponas Poilievre’as tesėtų savo pažadą, – sakė atstovas. – Tai ypač aktualu, nes J. Trudeau liberalų režimas apklausose smunka ir atrodo neišvengiama, kad 2025 m. valdžią perims konservatoriai.”

„Tikimasi, kad Poilievre’o konservatorių partija laimės kitus rinkimus su didžiule persvara, – išreiškė viltį jis. – Taigi judėjimas už gyvybę ketina pasinaudoti visomis įmanomomis priemonėmis, kad nuolat primintų Poilievre’ui ir jo konservatorių frakcijai, jog per pirmąją kadenciją, per pirmąsias 100 savo valdymo dienų, jis privalo nedelsdamas panaikinti C-7 įstatymą.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte