Grupė europarlamentarų reikalauja pašalinti „LGBT Marijos” atvaizdą iš Europos istorijos namų

ŠaltinisREMIX NEWS

Europarlamentarų laiške teigiama, kad Europos istorijos namuose eksponuoti plakatą, vaizduojantį Juodąją Čenstachavos Madoną su LGBT simboliais, nėra nei meninio, nei edukacinio pagrindo.

Daugiau nei 30 europarlamentarų iš Vengrijos, Lenkijos, Italijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Lietuvos ir Vokietijos nusiuntė laišką Europos istorijos namų direktoriui, prašydami pašalinti plakatą, kuriame pavaizduota Juodoji Čenstachavos Madona su vaivorykštės aureole.

„Katalikų gerbiamo atvaizdo naudojimas LGBTI+ kampanijose pažeidžia pagarbos religiniams objektams principą“, – rašė europarlamentarai. Laišką pasirašiusių asmenų teigimu, plakatas neturėtų būti eksponuojamas Europos Parlamento iniciatyva įkurtame muziejuje.

 „Esame nustebinti, kad toks plakatas yra Europos istorijos namuose. Reikalaujame elementarios pagarbos mūsų religijai ir netinkamo įvaizdžio pašalinimo iš Europos istorijos namų“, – rašoma laiške.

Viena iš laiško iniciatorių, europarlamentarė iš Teisės ir teisingumo partijos (PiS) Izabela Kloc Lenkijos spaudos agentūrai sakė, kad, jos nuomone, religinio garbinimo objektai nusipelno ypatingos pagarbos ir neturėtų būti be apribojimų naudojami komercinėje, socialinėje ar politinėje veikloje. Ji pridūrė, kad Čenstachovos Juodosios Madonos atvaizdo naudojimas kampanijoje už LGBTI+ pažeidžia „pagrindinį abipusės pagarbos principą, į kurį turi teisę kiekvienas tikintysis“.

Ji pridūrė, kad Čenstachovos Juodosios Madonos atvaizdo naudojimas kampanijoje už LGBTI+ pažeidžia „pagrindinį abipusės pagarbos principą, į kurį turi teisę kiekvienas tikintysis“

Europos Parlamento narė iš Lenkijos paaiškino, kad Europos istorijos namuose lankosi daugybė turistų grupių, taip pat studentai ir kad „tokiam ikonoklazmui neturėtų būti vietos Europoje“. Europarlamentarė teigė nežinanti, ar kreipimasis turės kokį nors poveikį, tačiau „šioje situacijoje protestas buvo būtinas“.

Europos istorijos namai – Europos Parlamento inicijuotas ir 2017 m. gegužės 6 d. atidarytas muziejus Briuselyje, kurio tikslas – skatinti geresnį Europos istorijos ir Europos integracijos supratimą. Europos istorijos namai yra netoli Leopoldo parko, šalia Europos institucijų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte