G. Landsbergis: grasinimus diskutuojant dėl Stambulo konvencijos turi stabdyti teisėsauga

Užsienio reikalų ministras, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad teisėsauga turėtų stabdyti grasinimus, atsirandančius viešai diskutuojant dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo.

G. Landsbergis taip pat pabrėžė, kad diskusija dėl konvencijos neturėtų būti nukreipta į „vieną ar kitą asmenį“, o teisėsauga, jo nuomone, turėtų neleisti ginčams tapti „pilietiniu karu“.

„Suprantama, kad klausimas gali būti jautrus, dėl to, kad jis yra jautrus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Tiek nesistebiu dėl pačios diskusijos. Man kelia nerimą asmeniškumai, kurie perauga kartais netgi į grasinantį toną susidoroti. Šitą tikrai turėtų stabdyti kai kuriais atvejais netgi teisėsauga, neleisti tai diskusijai įsibėgėti tiek, kad ji taptų pilietiniu karu“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė G. Landsbergis.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pareiškė nusivylęs diskusija ir sakė stojantis kunigo Algirdo Toliato pusėn, kuris sulaukė kritikos bei įžeidimų „vien todėl, kad jis pareiškė oficialią Bažnyčios poziciją“.

Tuo metu G. Landsbergis pastebi, kad įžeidimų, karčių žodžių ir netgi grasinimų „skrieja gal net daugiau Seimo pusėn, žmonėms, kurie kelia klausimus ten, kaip ponui Raskevičiui“.

Jis taip pat tikisi, kad diskusija parlamente vyks „argumentų kalba“.

„Sakyčiau, turbūt pirmiausia reikėtų deeskaluoti temą ir pirmiausia tęsti diskusiją apie klausimo turinį, dėl ko reikalinga Lietuvai ši konvencija, dėl ko ją reikia ratifikuoti, kokias papildomas apsaugas žmonėms, šiandien jų neturintiems, ji suteiktų, jeigu suteiktų“, – kalbėjo politikas.

Seimui žadant svarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimą, pastaruoju metu viešojoje erdvėje suaktyvėjo diskusija šiuo klausimu. Kelios katalikiškos mokyklos ragina pasirašyti peticijas prieš konvencijos ratifikavimą bei prieš lyčiai neutralios partnerystės instituto įteisinimą. 

Konvenciją Seimui ratifikuoti yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Kiek anksčiau, G. Landsbergis teigė žadantis palaikyti koalicijos partnerių Laisvės partijos rengiamą partnerystės įstatymo projektą, „jei jis bus tinkamas“. 

„Nemačiau dar paties įstatymo projekto, neįsivaizduoju, koks jo galutinis variantas bus pateiktas Seimui, kuris bus registruotas. Jeigu jis bus tinkamas – aš patį institutą, tokį kaip partnerystės, aš palaikau, esu tą sakęs ne vieną kartą“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjoTėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas.

Tuo metu keturi konservatoriai siūlo Seimo pirmininkei grąžinti į darbotvarkę kitą 2017-ųjų projektą, kuriuo buvo siūloma įteisinti ne partnerystės institutą, o sutartį dėl bendro gyvenimo.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Niekas negrąsina tiesiog lietuvos tautai tai nepriimtina ir tai jūs turite suprasti ,G.Lansbergi ir neudrinti padeties ir dirbti savo darbą sąžiningai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte