REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

„Facebook” cenzūruoja krikščionis, bet leidžia prekybą žmonėmis, sako amerikiečių žiniasklaidos kritikas

Nors „Facebook” yra žinomas dėl to, kad cenzūruoja krikščioniškas paskyras ir politiškai konservatyvius asmenis bei grupes, ši platforma nedaro nieko, kad sustabdytų nusikalstamas organizacijas, kurios naudojasi tinklu, kad pasipelnytų iš prekybos žmonėmis, sako amerikiečių žiniasklaidos kritikas ir „Good News Communications, Inc.“ padalinio Krikščioniškosios kino ir televizijos komisijos pirmininkas Tedas Baehras.

Prekybos žmonėmis ir narkotikų kartelių ryšys socialinėje žiniasklaidoje yra „milžiniška” problema, sakė T. Baehras „CBN News”.

„Buvau vienas iš Nacionalinės seksualinio išnaudojimo koalicijos steigėjų. Ši problema gilėja, ypač kai kalbame apie susidorojimą su konservatyviomis arba krikščioniškomis svetainėmis”, – sakė jis.

Remiantis „The Wall Street Journal” tyrimo duomenimis, „Facebook” darbuotojai siuntė daugybę perspėjimų savo viršininkams, kad šie praneštų apie prekiautojus žmonėmis Artimuosiuose Rytuose ir ginkluotas grupuotes Etiopijoje, kurios naudojasi platforma sekso paslaugoms teikti ir kursto smurtą prieš etnines mažumas.

„Facebook” buvo informuotas, kad Meksikos narkotikų kartelis naudojasi platforma samdyti, rengti ir apmokėti žudikus, tačiau bendrovė nesustabdė kartelio skelbimų „Facebook” ar „Instagram”, rodo tyrimo dokumentai.

„Kiekvienas, kuriam rūpi šis klausimas, pasakys, kad šiandien yra daugiau vergijos nei kada nors anksčiau, ypač kalbant apie sekso vergiją”, – sakė T. Baehr. „Taigi šie karteliai naudojasi feisbuku, kuris neketina spręsti problemos”.

Buvęs „Facebook” viceprezidentas Brianas Bolandas, kuris prižiūrėjo partnerystę su interneto paslaugų teikėjais Afrikoje ir Azijoje, kol pernai atsistatydino, pasakojo, kad „Facebook” daroma žala besivystančiose šalyse yra „tiesiog verslo vykdymo kaina”.

Jis pridūrė, kad „Facebook” saugumo pastangos sutelktos į turtingesnes rinkas su įtakingomis vyriausybėmis ir žiniasklaidos institucijomis, ir pažymėjo, kad šiuo metu daugiau nei 90 % mėnesio vartotojų yra už JAV ir Kanados ribų.

„Labai retai dedamos didelės, suderintos pastangos investuoti į šių sričių taisymą”, – pridūrė jis.

JAV „Facebook” ir kitos socialinės žiniasklaidos platformos, siekdamos apsisaugoti nuo ieškinių dėl to, ką naudotojai skelbia internete, naudojasi JAV Komunikacijų padorumo įstatymo 230 skirsniu. Viename iš 230 skirsnio punktų teigiama, kad tai, ką naudotojai sako ar rašo internete, nėra panašu į leidėjo perduodamą tą pačią žinutę. Tačiau ta pati nuostata, kuria interneto platformos apsaugomos nuo atsakomybės, dažnai naudojama konservatyvioms pažiūroms uždrausti.

2018 m. „Facebook” apribojo respublikonų kandidatės į Kongresą Elizabeth Heng kampanijos galimybę patalpinti vaizdo reklamą, laikydamas ją pernelyg „šokiruojančia, nepagarbia ar sensacinga”, nes joje buvo vaizduojami jos tėvai imigrantai amerikiečiai, išgyvenę Raudonųjų khmerų komunistų žiaurumus per Kambodžos pilietinį karą.

2017 m. krikščionė motina teigė, kad „Facebook” cenzūravo jos puslapį, kuris buvo sustabdytas dėl įrašų apie tai, ką Biblija sako apie homoseksualumą ir nuodėmę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte