EŽTT: Rumunija pažeidžia tos pačios lyties porų teises, nepripažindama jų partnerystės

ŠaltinisBNS

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį nusprendė, kad Rumunija pažeidžia tos pačios lyties porų teises, teisiškai nepripažindama jų partnerystės. 

Tai yra naujausias smūgis šiai konservatyviai šaliai. 

2007 metais ES nare tapusioje Rumunijoje homoseksualumas dekriminalizuotas tik 2001-aisiais, tačiau šalyje vis dar neleidžiama sudaryti santuokos ar civilinės partnerystės tos pačios lyties asmenims. 

EŽTT antradienį penkiais balsais prieš du nutarė, kad Rumunija pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8-ąjį straipsnį dėl teisės į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai 2019 ir 2020 metais į EŽTT kreipėsi 21 tos pačios lyties asmenų pora. Pareiškėjai teigė, kad jiems nebuvo suteiktos tam tikros teisės, kurios Rumunijos įstatymuose numatytos susituokusioms poroms.

Rumunijos vyriausybė teigė, kad dauguma rumunų nepritaria tos pačios lyties asmenų sąjungoms

„Tai istorinis sprendimas. Rumunija turi pripažinti ir apsaugoti tos pačios lyties asmenų šeimas“, – sakė Rumunijos nevyriausybinė organizacija „Accept“, kuri prieš ketverius metus parėmė rumunų tos pačios lyties asmenų poros pradėtą iniciatyvą.

Rumunijos vyriausybė teigė, kad dauguma rumunų nepritaria tos pačios lyties asmenų sąjungoms, tačiau EŽTT nustatė, jog to „negalima priešpriešinti pareiškėjų interesui, kad jų santykiai būtų tinkamai pripažįstami ir saugomi įstatymo“.

Įtakinga Rumunijos ortodoksų bažnyčia ne kartą pasisakė prieš civilinę partnerystę, o 2018 metais parėmė vadinamąjį šeimos referendumą tos pačios lyties asmenų sąjungoms uždrausti.

„Civilinė partnerystė yra toksiškas šaltinis (kaip pastebima kitose visuomenėse), išardantis šeimos svarbą ir moraliai formuojantį autoritetą“, – sakoma pranešime spaudai.

EŽTT pridūrė, kad Europos Sąjungos valstybės narės privalo sukurti teisinę sistemą užtikrinti deramą tos pačios lyties porų santykių pripažinimą ir apsaugą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Šeimoje, jei kuris partneris kelia kitam nepriimtinus reikalavimus, nėra žodžio „privalo”. EŽTT neturėdama jokio supratimo, kas yra šeima,kišasi ne į savo reikalus.Rumunija pati žino, kokia nori būti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte