Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Europoje toliau vyksta kovos dėl kalbos. Europos lygybės komisarė Helena Dalli pateikė pasiūlymą Europos komisijai naudoti „įtraukiančią” komunikaciją. Anot politikės, šv. Kalėdos turėtų būti vadinamos „atostogų sezonu”, taip pat turėtų būti galutinai panaikinti „seksistiniai” kreipiniai „ponas” arba „ponia”, identifikuojantys lytį.

Italų dienraštis Il Giornale paviešino spalio mėnesį Maltos komisarės Helenos Dalli parengtą dokumentą apie naujo pobūdžio komunikaciją, kurios dėka siekiama „atšaukti Kalėdas”. Europos Komisijos įtraukios komunikacijos gairės – #UnionOfEquality – turėjo būti vidinis dokumentas, skirtas Europos Sąjungos institucijų darbuotojams.

Tačiau pirmadienį jį pradėjo platinti ir komentuoti spauda ir interneto portalai. Pasak skelbiamų pranešimų, komunikacijos vadove siūloma vietoj žodžio „Kalėdos“ vartoti terminą „šventinis laikotarpis“, susirašinėjime ir bendravime vengti žodžių „ponas“ ir „ponia“.

Į tokią informaciją iškart sureagavo ir politikai, ir Vatikanas. Buvęs Europos parlamento pirmininkas Antonio Tajani (Antonijus Tajanis) savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter” rašė: „Įtraukianti komunikacija niekada neturėtų reikšti krikščioniškų Europos pamatų naikinimo”.

Vatikano atstovo, popiežiaus valstybės sekretoriaus, kardinolo Pietro Parolino teigimu: „siekis panaikinti bet kokią diskriminaciją yra teisingas. Tai poreikis, kurį mes vis labiau suvokiame ir kuris, savaime suprantama, turi būti įgyvendinamas praktiškai. Tačiau, mano nuomone, toks būdas tikrai nėra tinkamas šiam tikslui pasiekti“, – sakė kardinolas.

Pasak jo, turėtų būti akivaizdu, jog pasauliui yra savaime būdingas skirtingumas. „Dabar, deja, linkstama viską suvienodinti, nemokama gerbti teisėtų skirtumų. Žinoma, skirtingumas neturi tapti priešprieša ar diskriminacijos šaltiniu, bet turi būti integruotas būtent tam, kad būtų ugdomas visavertis ir integralus žmogiškumas.

„Antras tokiuose sprendimuose, kaip pastarasis, slypintis pavojus – tai nesiskaitymas su tikrove“, – tęsė kardinolas. „Kas prieštarauja tikrovei, pats sau kelia rimtą pavojų. Be to, naikinamos mūsų šaknys, ypač susiję su krikščioniškomis šventėmis, taip pat bendrai su visa krikščioniška Europos dimensija.

Žinoma, suprantame, kad Europa už savo tapatybę yra dėkinga daugeliui indėlių, tačiau tikrai negalime pamiršti, kad vienas iš pagrindinių indėlių, jei ne pats svarbiausias, buvo krikščionybė. Todėl naikinti skirtumus ir naikinti savo šaknis reiškia kenkti pačiam sau.“

Kas prieštarauja tikrovei, pats sau kelia rimtą pavojų

Atsakydamas į spaudoje ir socialiniuose tinkluose pasipylusius komentarus, Europos Komisijos atstovas spaudai patikino, kad tikrai niekas nesiekia paneigti fakto, kad Kalėdų šventimas ir krikščioniškų vardų bei simbolių naudojimas yra turtingo Europos paveldo dalis. Europos Komisija nedraudžia, bet ir neskatina vartoti žodžio „Kalėdos“.

Pati sprendimo iniciatorė, komisarė H. Dalli po kilusio didžiulio nepasitenkinimo pareiškė atsiimanti dokumentą „tolesniam tobulinimui”.

„Mano iniciatyva parengti tokias komunikacijos gaires Europos Komisijos darbuotojams buvo siekis žengti žingsnį link Europos įvairovės ir įtraukiančios politikos. Deja, ši dokumento versija, kurią paskelbė žiniasklaida, nepasitarnauja tokiam tikslui, tai nėra galutinė dokumento redakcija, atitinkanti Komisijos standartus, todėl nusprendžiau atsiimti savo inicijuotą dokumentą tolesniam tobulinimui”, – sakė eurokomisarė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

19 KOMENTARAI

 1. Kas jiems liepia švęsti Kalėdas? Niekas. O tai ko jie laiškus rašo? Nes jie lgtb. O kaip į juos kreiptis? Jų daug, tad : Legione! Buvo senas anekdotas: kas ten gatvėje būriuojasi ir sukauja? Gėjai. O ko jie nori? Kad leistų kartu gyventi? O kas jiems draudžia? Niekas. O tai ko jie būriuojasi ir sukauja? Nes jie pid****tai.

 2. Neišmeskite kalėdinių eglučių. Reikėtų paskatinti iniciatorių, kuris surinktų eglutes ir jas panaudotų Kalėdų paniekinimo iniciatyvos autoriams iškarti.

 3. Vienintelė išeitis atsibašliuoti nuo Europos sąjungos dėl visokių nukrypimų ir normų… AR GALIMA IŠ PELKĖS IŠLIPTI ŠVARIEMS?????!

  • atsibašliuoti – reiškia susimokėti.
   Paskaičiuokite kiek gavo LT iš EU ir suprasite, kad “atsibašliuoti” nėra galimybės. Esame įklampinti iki ausų. Ačiū mūsų “rinktiniams protams” seime…
   Iš pelkės sausas neišlipsi!!!

 4. Manau, kad niekas vis dar neįžvelgia realios diskriminacijos įteisinimo šitais paistalais..Jeigu aš esu moteris, kodėl nenorima į ,mane kreiptis “ponia”? Dėl kažkieno įgeidžio atimti mano tapatybę?

 5. Visi komentatoriai nesutinka su tokiu Kalėdų cancel’inimu. Bet žina, jog dalis žmonių juokiasi ir priima tokias iniciatyvas tik kaip kvailių šėliojimą. Tačiau jie nėra kvailiai, o jų rengiamas planas yra totalinis, prievartinis primetimas melo mums visiems jei mes tylėsime ir neveiksime. Šiandien kiekvienas turime pagalvoti: ką aš galiu padaryti, kad sustabdyčiau bent Lietuvoje šią maro bacilą?
  O kelių yra. Štai kad ir:
  1. Kalbėti su žmonėmis, siųsti jiems tokią informaciją, dalintis, diskutuoti. Juk dalis dar netiki.
  2. Pagarbiai, jautriai ir neižeidžiant argumentuoti kalbant ar rašant komentarus portaluose.
  3. Pasirašyti įvairias peticijas internetu, o t.p. pagal išgales prisidėti prie parašų rinkimo joms gyvai.
  4. Nelikti nuošalėje nuo mitingų (prisiminkime basas mamas).
  5. Rašyti laiškus Seimo nariams.
  6. Paremti finansiškai (per Patreon) alternatyvius informacinius kanalus.
  7. Galima įstoti į krikščionių darbuotojų profesinę sąjungą, kad savo nario mokesčiu padėti asmenims, kuriuos genderistinė ideologija jau atakuoja ir persekioja.
  8. Bet svarbiausias – nelikti abejingam!

  Kas dar žino civilizuotų kelių, rašykite

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte